Чижмарь вважає, що у замаху на нього вині тернопільські правоохоронці

Юрій ЧижмарНапередодні Голосіївський райсуд столиці почав розглядати по суті справу про замах на здоров’я замгубернатора Київської області Юрія Чижмаря, пише «Сегодня».

Нагадаємо, майже рік тому, 17 лютого, на Чижмаря напали в Києві на вул. Горького біля його будинку. Невідомий хлюпнув йому кислотою в обличчя і зник. Через кілька днів міліція заявила, що затримані виконавець Дмитро Котов і замовник, капітан міліції Назар Фесун. У підвалі будинку Котова знайшли кислоту і фотографію Чижмаря. Мотив, за версією міліції, – любовний трикутник. Нібито Чижмарь відбив у Фесуна кохану дівчину, 26-річну Олександру П. Заступника губернатора в цю версію не вірить і каже, що корені сягають у минуле, коли він працював на Тернопільщині. У той час він конфліктував з місцевими правоохоронцями.

Засідання у справі проводилося в закритому режимі – в зал нікого стороннього не пускали. За словами представників суду та адвокатів, через клопотання Юрія Чижмаря. Сам він на суд не прийшов. За словами адвокатів, заступник губернатора був на ознайомчому засіданні, сказав, що не вірить у причетність Фесуна і Котова, тому більше не буде присутній. Втім, звинувачення впевнене, що судять саме тих. «На даний момент допитуються свідки. Зокрема, медики, що зробили потерпілому першу допомогу. Що стосується справи, нами зібрано достатню кількість доказів, що говорять про те, що один з обвинувачених виступав замовником злочину, а другий виконавцем », – розповів прокурор у справі Олександр Лубін.

Тим часом адвокати знайшли лазівку в справі, щоб звільнити підсудних від відповідальності. «Справу порушено за статтею «Нанесення тяжких тілесних ушкоджень». Офіційна судмедекспертиза з натяжкою показала ушкодження середньої тяжкості, тобто вони майже 7 місяців відсиділи не по своїй статті. Якщо справу перекваліфікують з тяжких ушкоджень у середні, санкція цієї статті передбачає до 5 років позбавлення волі (за тяжкі – 10). Ще вона передбачає амністію для Котова, у якого маленька дитина, а також амністію для Фесуна, у якого літня мати. Тим більше, Чижмарь претензій до них не має», – каже адвокат Ярослав Куц.

Коментарі вимкнені.