Депутати Тернопільської міської ради не хочуть опікуватися хворими, багатодітними матерями та учасниками АТО

Загальновідомо, що до виключної компетенції місцевих рад входить формування постійних комісій – органів ради, що мають на меті вивчення, попередній розгляд і підготовку питань, які належать до її відання, а також здійснюють контроль за виконанням рішень ради. Постійні комісії обираються радою на весь строк її повноважень і складаються з голови і членів комісії. Рішення про затвердження персонального складу постійних комісій нової міської ради було прийняте ще 11 листопада.

Однак, ввійти до складу «Постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства» виявив бажання лише один депутат – представник політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Роман Ляхович, його затверджено головою комісії.
Роман Мар’янович Ляхович – кандидат медичних наук, доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського, тож підготовка питань про стан і розвиток охорони здоров’я, материнства, дитинства та сім’ї, проблеми соціального захисту населення – те, чим лікар, доцент і депутат зможе зайнятися в раді найбільш професійно. Проте діяльність цієї комісії фактично на сьогодні заблокована через відсутність у ній інших членів.

24 листопада під час сесії міської ради голова фракції «Громадський рух «Народний контроль» Володимир Бліхар вкотре звернувся до колег-депутатів з проханням свідомо поставитися до формування такої значимої для більшості тернополян комісії і рекомендувати до неї своїх представників. Проте усі депутати разом з керівниками фракцій міцно трималися за попередньо затверджені (не хочеться вірити, що виторгувані) місця у комісіях, які, ймовірно, дають більші політичні чи фінансові дивіденди їхнім членам (комісія з питань бюджету та фінансів – 7 членів, економіки, промисловості, використання комунального майна – 6 членів, природокористування, приватизації, продажу та оренди землі – 8 депутатів).

У «Народному контролі» прийняли політичне рішення: щоб розблокувати роботу «Постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства» до її складу увійде ще один депутат цієї ж партії, Вікторія Шараськіна (раніше затверджена членом комісії з питань містобудування).
Нагадаємо,що перед виборами представники усіх без винятку політичних партій найбільше своїх обіцянок спрямовують якраз на соціальну сферу: зобов’язуються підтримувати багатодітні сім’ї, дбати про поліпшення житлових, матеріально-технічних умов інвалідів та учасників війни, літніх людей. На ділі ж – більшість депутатів хоче бути поближче до місць, де ділиться бюджет, де «крутяться» гроші.

Коментарі вимкнені.