Діти та батьки з майже 20 сімей, несміливо, але з радістю приймали подарунки, зібрані тернополянами (фото відео)

У Тернопільському центрі комунікацій, в рамках благодійної акції «Подаруй тепло та радість дітям», тернопільським сім’ям, котрі опинилися в складних життєвих ситуаціях, передали одяг, взуття, іграшки, канцтовари. Батьки поводилися скуто та сором’язливо, діти – приймали подарунки несміливо, але, взявши, уже не випускали їх із рук.

Представники Тернопільського міського центру соціальних служб, разом з ініціатором акції Лілією Проць, запросили батьків, аби вручити їм пакети з тими речами, котрі пожертвували небайдужі тернополяни. Напередодні Ліля сортувала одяг, в залежності від віку дітей, котрі проживають в цих сім’ях.

Як розповіли «Погляду» соціальні працівники, на обліку в них зараз є 20 сімей, котрі з різних причин перебувають за межею бідності. У когось – семеро дітей, і хоч обоє батьків мають роботу, але забезпечити сім’ю повністю не в змозі. У когось – мати-одиначка, ще й після перебування в місці позбавлення волі. Такій жінці важко знайти роботу, тому вона змушена звертатися по допомогу до держави.

Журналіст «Погляду» була присутня на врученні символічних подарунків у Тернопільському центрі комунікацій.

Сім’ї у складних життєвих ситуаціях соромляться приймати допомогу

На зустріч з ініціатором акції «Подаруй тепло та радість дітям», Лілією Проць, прийшли не усі батьки з тих 20-ти сімей, котрі стоять на обліку в центрі соціальних служб. Працівники центру пояснили, що є такі люди, котрі соромляться приймати подібного роду допомогу, або просто байдуже відносяться до того, в якому одязі ходять самі, та в що зодягнені їхні діти.

Але ті, хто були присутніми – це переважно жінки, та кілька діток. Усі вони виглядали сором’язливими, замкнутими. Мабуть, на їхньому місці більшість людей поводилися б так само. Адже прийшли сюди отримати не подарунки, а… допомогу. Матеріальну, благодійну… Ви б похвалилися сусідам чи родичам тим, що вам хтось подарував… допомогу? Благодійну…

Навіть, якби цим людям і вручили по парі новісіньких фірмових джинсів – не факт, що ті були б ідеально їхнього розміру. Дивлячись на присутніх жінок я дякувала Богу, що маю можливість не бути на їхньому місці. Адже вони живуть не для себе, думалося мені. Впевнена, що кожна з них уже навіть не мріє про нові, модні, шкіряні чоботи, чи різного «калібру» сумочки під колір помади чи туфельок. Адже, навіть коли й отримують «копійки», то повинні тратити їх на саме необхідне: харчування, дешевий одяг, взуття. А перед святом Миколая чи днем народження діток, серце, мабуть, щемить від того, що не подарують омріяної Барбі чи мобільного телефона, а дехто, можливо, й звичайної шоколадки.

Не можуть забезпечити сім’ю, бо мають семеро діток, або не мають роботи

Коли організатори розклали на столі м’які іграшки, щоб кожен взяв ту, яка йому подобається, я помітила, як тішився плюшевому медведику хлопчик, на вигляд років 10-ти. Він постійно тицявся у іграшку носом, обіймаючи її, як рідну подушку у сні. Ці діти вміють цінувати те, що мають…

При цьому, язик мені не повернеться назвати присутніх бідними. Бо мають більше, ніж хтось: як не семеро  дітей, то таку омріяну свободу після відбування покарання.

Акція триває далі

Ліля Проць пояснила присутнім, що благодійна акція «Подаруй тепло та радість дітям» на цьому не завершується.

–          Тернополяни від щирого серця вклали в ці речі тепло своїх небайдужих рук, – говорила Ліля Проць. – Ті соціальні працівники, котрі вами опікуються, розпитають у вас і нададуть нам більш конкретнішу інформацію по тому, що вам реально потрібно, яка допомога. Плануємо десь на лютий місяць знову вам підготували допомогу від тернополян.

Ліля розповіла, що благодійники приносять одяг такого розміру, котрий підходить не лише для дітей, а й для батьків. Але, оскільки з розміром вгадати важко, то пропонувала безпосередньо міряти. Вона пояснила, що коли сортувала одяг, який мешканці міста приносили у Тернопільський центр комунікацій та до неї додому, то траплялися й абсолютно нові речі з цінниками та етикетками. Ліля Проць планує розповсюдити цю благодійну акцію й по області. Адже люди з сіл можуть допомогти сім’ям у місті продуктами харчування: яблуками, картоплею, тощо.

–          На скільки можемо, на стільки будемо старатися допомагати, – підсумувала Ліля Проць та спільно з присутніми працівниками соціальних служб роздала пакунки та запросила батьків переглянути наявне зібране взуття, іграшки. Також подарувала присутнім дітям книжечки, олівці, фломастери, зошити.

Люба Вовк, новини Тернополя”Погляд”

Коментарі вимкнені.