Ярош, бодай в межах свого гардеробу, ще не попрощався із Правим Сектором

Завершуючи об’їзд Україною, лідер Національного руху “Державницька ініціатива Яроша” (ДІЯ) Дмитро Ярош та керівник громадсько-політичної платформи руху “ДІЯ” Андрій Шараскін (позивний “Богема”) у перший день весни відвідали Файне місто.

Цікаво, що, презентуючи новий політичний бренд, Дмитро Ярош, бодай в межах свого гардеробу, ще не попрощався із Правим Сектором – на його куртці був шеврон “ПС”. Втім, і сам не заперечує можливості приєднання Правого Сектора до “ДІЯ”. Причиною нинішнього розриву з ПС Дмитро Анатолійович називає методологічну розбіжність, а також не контрольованість певних груп у ПС.

Ідея створення національно-патріотичного громадсько-політичного руху у Яроша та його однодумців виникла в грудні минулого року. “Державницька ініціатива Яроша” – поки що робоча назва руху. З’їзд руху планують на травень у Києві. У наповненні бюджету “ініціативи” Ярош “спиратиметься” на допомогу малого і середнього бізнесу. Та й нині в Тернопіль Дмитро Ярош приїхав на машині, яку йому дали львівські підприємці.

На зустрічі з тернопільськими журналістами Дмитро Анатолійович повідомив, що вже є відомі політичні сили та персони, готові об’єднатися з “ДІЯ”: “На цей момент ведемо переговори про об’єднання із Спілкою офіцерів України на чолі з генералом Олександром Скіпальським, представниками руху “За розвиток та суверенітет”, куди входить суддя Конституційного суду Віктор Шишкін, Тарас Стецьків, рух “Вільні люди”. Також розглядаємо варіант створення міжфракційного об’єднання: якщо вдасться зібрати 20 осіб, відтак можна буде стати суб’єктом Верховної Ради – тоді з’явиться сенс навіть мого депутатства”.

Про ймовірність дострокових виборів Ярош сказав, що у цій системі координат виборчого законодавства вибори цього року можуть привести до влади ще гірший склад Верховної Ради України. “Переконаний, що так по мажоритарці олігархи заведуть купу своїх, — каже народний депутат. — За останньою інформацією, якою володію, зрозуміло, що позачергових виборів цьогоріч не буде”.

Андрій Шараскін (позивний “Богема”) назвав інструменти впливу, які у пріоритеті “ДІЯ”: підвищення обороноздатності – територіальна оборона і фахова підготовка військових за принципом Союзу оборони Естонії “Кайтселійт”, північно-європейської моделі оборони; робота з “важелями”, які унеможливлюють роботу закону “Про місцеве самоврядування”; ефективний тиск на владу, виписаний, зокрема, у законопроекті “Про громадські ради”.

— Щоб досягти громадських і політичних результатів, ми не шукаємо добрих людей, натомість шукаємо добро в людях, — по-філософськи підкреслив принципи свого руху Дмитро Ярош.

Ірина Юрко.

Коментарі вимкнені.