До Тернополя з різдвяною програмою їде Волинський народний хор

Спеціально до Дня Соборності України, який відзначається на честь Великої Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року, для тернополян виступить Волинський державний академічний народний хор. Загальновідомий колектив, заснований в 1979 році, презентуватиме свою нову різдвяну шоу-програму «Щедрівочка щедрувала» в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.

Волинський народний хор провів більше трьох тисяч концертів. Насолодитися виступом колективу мала змогу не лише українська публіка, а й закордонні поціновувачі хорової музики. Із великим успіхом Волинський народний хор гастролював у Казахстані, Білорусії, Узбекистані, Грузії, Азербайджані, Росії, країнах Прибалтики. Колективу аплодували найбільші концертні зали США та Канади, Італії, Греції, Польщі, Австрії, Бельгії, Франції, Німеччини та багатьох інших країн Європи.

В основному складі колективу близько 80 артистів із вищою базовою освітою, серед яких 5 заслужених артистів України та 1 заслужений діяч мистецтв України.

Основу репертуару колективу складає пісенний, музичний та хореографічний матеріал Волині, в якому особлива увага приділяється фольклорній спадщині, записаній Лесею Українкою.

Нині репертуар Волинського народного хору доволі різноманітний і налічує понад 150 пісень, танців та вокально-хореографічних композицій. Більшість цих творів є оригінальними і вперше були виконані саме волинськими носіями культури.

За час існування Волинського народного хору репертуар колективу став джерелом народної пісенної творчості, з якого повною мірою поповнюють свої програми багато інших самодіяльних колективів Волині та України. Величезної популярності набрали такі пісні як «Гиля, гиля, сірі гуси», «Біда мене та заставила», «Ой на горі цигани стояли», «В Києві на ринку», «Ой Морозе, Морозенку», «Їхали хлопці з ярмарку» та особливо українська народна пісня «Соколи». В останні роки репертуар постійно прогресуючого колективу також стабільно поповнюється оригінальними та сучасними творами відомих волинських композиторів Віктора Тиможинського, Петра Свіста та Мирослава Стефанишина, які сміливо і досить вдало йдуть на творчий експеримент.

Це буде справді незабутнє видовище, адже на одній сцені виступлять близько 60 артистів, які одночасно будуть співати, танцювати та забезпечувати музичний супровід. Волиняни обіцяють подарувати своїм шанувальникам грандіозну шоу-програму.

Отож, всі поціновувачі народних пісень мають змогу насолодитися виступом Волинського народного хору, що виступить в Тернопільському облдрамтеатрі імені Т. Г. Шевченка 22 січня. Таку нагоду тернополянам дарує Роман Яворський та святкова агенція «Мегаподія» з міста Рівне.

– Волинський народний хор вже давно здобув всеукраїнське та міжнародне визнання, – каже Роман Яворський. – І найвищою нагородою для колективу стала безмежна любов народу до його пісень. Волинські митці сьогодні виконують важливу місію, адже популяризують українське слово та патріотизм, дарують глядачам позитивний настрій, який так потрібен нам, українцям, в цей важкий для усіх нас час.

Квитки на різдвяну шоу-програму Волинського народного хору можна придбати в касі Тернопільського облдрамтеатру. Замовлення квитків за телефоном: 52-40-66. Дата проведення заходу – 22 січня. Початок – о 19.00.

Коментарі вимкнені.