До Тернополя з’їдуться молоді трубачі з України та з-закордону

На V Міжнародний конкурс молодих трубачів ім. Мирона Старовецького прибуде понад 40 учнів музичних училищ та коледжів і 20 студентів музичних академій з Росії, Білорусі, Польщі та українських музичних вишів. Конкурсні прослуховування відбуватимуться  з 7 по 10 листопада. Відкриється конкурс 6 листопада о 17.00 в актовому залі ТНПУ.

Особливістю цьогорічного конкурсу є те, що після кожного конкурсного дня молоді трубачі зможуть отримати майстер-клас членів журі – знаних у світі трубачів: професорів з Великобританії, Ізраїля, Польщі, Москви та музичних академій Львова і Донецька.

У заключному концерті, окрім переможців конкурсу, візьмуть участь соліст оркестру «Філармонія націй» А.Ільків, соліст Вармінсько-Мазурского симфонічного оркестру Михаіль Тіранскі, професор Королівської академії музики в Лондоні Пол Арчібальд та інші відомі колективи і виконавці.

Переможці конкурсу (в обох вікових категоріях) отримають музичні інструменти брендових фірм. Меценат дійства – випускник музичного училища ім. С.Крушельницької, нині Голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України Петро Гадз.

Довідка. Мирон Михайлович Старовецький (1936-1997) – за 35 років роботи у музичному училищі ім.С.Крушельницької виховав понад 100 музикантів, серед яких заслужені артисти України, доценти та професори музичних академій Львова, Одеси, Донецька, Росії.  Десятки його вихованців працюють у школах естетичного виховання, артистами професійних оркестрів в Україні, а також у США, Канаді, Ізраїлі, Франції. Був також суддею Республіканської категорії (в його арсеналі понад 100 футбольних матчів). Увіковічнили пам’ять Мирона Старовецького вдячні учні – викладачі Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької заслужений працівник культури України Богдан Процак та Богдан Жеграй, – започаткувавши у 1999 році конкурс молодих трубачів імені учителя. З 2006-го року конкурс стає Міжнародним і проводиться раз на 2 роки. 

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.