У Тернополі видали “Поза зоною”

Чергову творчу зустріч організувало для читачів видавництво “Навчальна книга – Богдан” в одній зі своїх книгарень. Цього разу їхнім гостем став поет, прозаїк, публіцист Ігор Павлюк. Адже саме його збірка повістей “Поза зоною” вийшла тут нещодавно з друку.

–  Ініціатором видання моєї книги саме у цьому видавництві стала письменниця Леся Романчук, – розповів Ігор Павлюк. І я дуже втішений з цього приводу, бо давно уже шукав “своє” видавництво, яке б стало постійним. Я видав 30 книг, і видавництв не рахував, але їх було немало. Тепер, думаю, я знайшов постійне.

До цієї прозової книги увійшли три повісті-притчі: “Біографія дерева племені поетів”, “Масовка” та “Вертепні душі”. Як зізнався сам автор, саме перша повість є для нього знаковою. Вона була написане років десять тому, у нелегкий для Ігоря Павлюка період.

–  У цій повісті я звертаюся до предків, до сакральних речей, до тих друзів, які мене не зрадили у важкі хвилини. Крім того, це книжка, у якій я відчув свій стиль, як прозаїк. Якщо і далі так буду писати, то думаю, буду мати свого читача.

А прообразом дерева, зображеного у повісті стало справжнє древо, яке росте у рідному селі письменника на Волині. Це стара ялина із дуплом. І саме біля цього дерева, як розповів Ігор Павлюк, йому особливо легко твориться, і відпочиває його душа.

Загалом, повісті, які увійшли до збірки, як зазначено в анотації книги, “…магічні за сприйняттям сущого, що є водночас ірреальним, реалістичні за точно підміченим і філософськи означеним плином буття, де той, хто шукає істину, враз усвідомлює: “Любов і Батьківщина — то таки найголовніше”. Тож, вони будуть цікавими шанувальникам сучасної інтелектуальної прози.

Ольга Попова

Коментарі вимкнені.