Дощ допомагає владі зробити з Тернополя Венецію? (фото)

15 травня  у Тернополі внаслідок сильних проливних дощів та несправність дренажних систем КП «Тернопільводоканал» місцями по місту було води по пояс. Зокрема перепало таким вулицям, як Злуки, Коновальця, Галицька та чимало іншим.

Сильно затопило в районі вулиці Галицької, адже туди стікає вода з трьох районів міста: Східний, Канада, Сонячний. Раніше там був приватний масив, люди мали городи і вся вода попадала в землю.

Друга проблемна ділянка по вулиці Ковальця, 20. Цей будинок знаходиться в самій низовині. Вище побудовані церква та автостоянка. Вся вода, яка тече вниз зупиняється на цьому будинку і далі відтоку не має. Хоча раніше, коли не було стоянки, води такої не було, – кажуть жителі. Саме вчора виникло підтоплення передбудинкової території на площі 800 м.кв. та підвалів 1 та 2 під’їздів цього будинку.  На місці події працювали оперативна група Тернопільського МВ Управління.

“До забудови вулиці Коновальця дощова вода стримувалась грунтом. Тепер вода по бетону і асфальту валить вниз. Колекторну систему ніхто і не думав розширювати. Уявіть, що буде, коли нові будинки будуть заселені. Тоді вже какашки, а не дощова вода стоятимуть внизу”, – коментує тернополянин у соцмережі.

 До слова, ще у 2011 році міський голова Сергій Надал, після чергового потопу у місті, розповів, що є розроблена проектно-кошторисна документація та документація на будівництво стічного колектора. Це тоді вартувало понад 35 млн. грн.

– Ми звертались по допомогу до держави, але відповіді немає. Оскільки для міста це величезна сума, нами зараз розроблена проектна документація в межах 200-300 тисяч грн., яка не передбачає повний комплекс робіт, але буде побудована стічна траншея, яка відведе воду.
Як говорив у 2011 році Сергій Надал, на сесії міської ради мали внести зміни до бюджету, де й мали передбачити кошти на ці роботи. І як тільки висохне земля, мали б почати роботи, щоб забезпечити тимчасовий прохід для відтоку води. Нагадаємо, це було ще у 2011 році.

Сьогодні, відвідавши вулицю Коновальця, Сергій Надал доручив терміново провести Технічну раду (до якої входять працівники міськради, проектанти, МНС-ники), виїхати на місце, вивчити причини підтоплення та запропонувати ЗНОВУ! варіанти вирішення проблеми.

Фото  Від Тарнополя до Тернополя

-1 thoughts on “Дощ допомагає владі зробити з Тернополя Венецію? (фото)

  • 12:42 | 16.05.2014 о 12:42
    Permalink

    Шановні панове! Якщо ви хочете “заробити” на новобудовах – то система водовідведення ,як стічних вод , так і каналізаційних ,має бути – “на вашій совісті”(в погодженні із відповідними структурами). І оплачувати цю “систему”-має забудовник! А “жахливим” станом дренажної системи Тернополя, ви – нікого не здивуєте. Чого тільки варта “лєньовка” по вул.Липовій , Озтрозького , Медовій , та ін.
    А тому – не потрібно населенню “вішати лапшу”. Всі і так знають реальний стан речей.(Мало не кожен громадянин вам покаже де,коли, і з якими порушеннями проводились роботи по водовідведенню.)

Коментарі вимкнені.