Дружби у вишиванках співали реп, а сусіди зі своїми стільцями споглядали незвичайне народження сім’ї Бігусів на Зборівщині

Цих вихідних у Тернополі народилася нова сім’я творчих та неймовірних людей – Віти Возняк та Миколи Бігуса. Весілля відбувалося на Зборівщині з елементами гуцульсько-галицьких традицій, та реп-наспівами дружби, аж місцеві мешканці приходили подивитися зі своїми стільцями, розповіли «Погляду» гості.

1 червня відбувалося традиційне вінчання у Зборові та святкування в ресторані з родичами. А 2 червня молодята святкували в родинній садибі батька молодого – під Зборовом у Присівцях. Тут уже зібралася молодь на своєрідний оeпен-ейр – з ватрою та польовою кухнею.

–       Був задум зробити свято для всіх, навіть для хлопців та дівчат, які постійно були на кухні, – розповідає друг новоствореної сім’ї Бігусів, голова клубу активного відпочинку «Файні мандри» Роман Задорожний. – До речі, кухня була повністю польова, все готувалося на місці: салати, традиційні нарізки, узвар та домашній сік, борщ, картопля тушкована з м’ясом, шашлики-гриль, солодке.  При цьому нічого не було забагато і дуже смачно. Одним словом, два столи наїдків і абсолютна відсутність алкоголю.

За словами молодіжного міського голови Тернополя Любомира Шимкова, який також був присутній на весіллі, все вдалося надзвичайно красиво.

–       Я б назвав це весілля гуцульсько-галицьким: дружби з топірцями та гвинтівкою, а наостанок – ватра, – пригадує Любомир Шимків. – Такі весілля дають змогу зануритися в наші традиції і відчути їх, а не просто прийти задля того, щоби випити.

Роман Задорожний розповів, що для місцевих мешканців таке святкування було також незвичним. Хоча й усіх традицій з їх усіма «дотошностями» та «незрозумілостям» не було.

–       У мене було відчуття, що я на сцені, – каже Роман, – бо то ж для місцевих атракція: всі у вишиванках, чуби та оселедці, купа авто з різноманітними номерами, живі та веселі музики. Зі слів тутешніх – такого вони або взагалі не бачили, або десь дуже давно.

Чоловік розповів, що зібралося близько п’яти десятків глядачів, які прийшли подивитися, хто ж то приїхав та як музики з тернопільського гурту «FaМаЖор» грають.

–       Глядачі із своїми стільцями, малі та дорослі, бабці та діди, – пригадує Роман Задорожний. – Коли більшості набридло, то залишились самі стійкі, які успішно святкували поблизу, а вже увечері при ватрі разом з нами співали молодятам «Многая літа».

До речі, молоду на цьому незвичному весіллі, як і годиться, викрадали. Але за це у покарання дружбам було не взуття нареченої із самогонкою, а… вимога станцювати в стилі брейк та заспівати реп.

“Погляд” також приєднується до усіх привітань, які линули на адресу молодят в день їхнього весілля та бажає спокою, миру, злагоди, затишку та Божої благодаті.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.