Два Тернопільських міста визнано кращими в популярному Європейському рейтингу

Журнал fDi Intelligence визнав міста Тернопіль та Шумськ кращими в рейтингу Європейських міст на 2016/2017 роки за показниками економічної ефективності. Журнал fDi Intelligence видається британською компанією The Financial Times та щороку публікує рейтинг інвестиційно привабливих європейських міст.
Рейтинг fDi Intelligence складався на основі незалежного оцінювання у шести критеріях: загальні показники, економічний потенціал, людські ресурси, економічна ефективність, якість інфраструктури, легкість ведення бізнесу,
Тернопіль посів почесне 2 місце в рейтингу економічної ефективності серед малих міст Європи. Перше місце у цьому рейтингу отримало Македонське місто Скоп’є. Шумськ в свою чергу, посів третє місце в рейтингу економічної ефективності серед дуже маленьких міст Європи. Перше місце в цій категорії здобуло Македонське містечко Штип, а от другу, третю і четверту позицію займають українські містечка Южноукраїнськ, Шумськ і Мостиська, на восьмій позиції знаходиться Трускавець.
Інші українські міста також зайняли різні позиції в рейтингу економічної ефективності:
• місто Київ посіло перше місце в рейтингу головних міст Європи;
• Харків, Дніпропетровськ і Одеса посіли перше, друге і третє місця в рейтингу великих європейських міст;
• Миколаїв, Запоріжжя, Львів, Луганськ посіли перше, третє, четверте і п’яте місця відповідно в рейтингу середніх європейських міст;
• Кременчук, Мелітополь і Бердянськ посіли третє, четверте і шосте місця в рейтингу малих міст Європи.
Варто згадати, що економічна ефективність це лише один з критеріїв оцінки, проте поява значної кількості українських міст саме в цій категорії свідчить про позитивні зміни на українському економічному ринку, покращення умов ведення бізнесу в країні, зростання кредиту довіри інвесторів. Маємо надію, що визнання у рейтингу сприятиме залученню іноземних інвестицій у ці міста.

Оксана Качурівська

Коментарі вимкнені.