Екс-депутату з Тернополя пощастило менше, ніж Володимиру Камінському

У Тернополі до двох років ув’язнення засудили керівника одного з комунальних підприємств. Про це повідомила прокуратура області. Зважаючи на викладені у повідомленні факти можна, припустити, що мова  йде про «свободівція» екс-депутат Андрія Козака.

Як йдеться у повідомленні, «прокуратурою області встановлено, що директор комунального підприємства і, одночасно, депутат облради у липні 2015 року переконали підприємця – підрядника, у необхідності передачі коштів нібито для чиновників міськради за сприяння у подальшому фінансуванні робіт з утеплення двох житлових багатоквартирних будинків. Насправді, посадовець сам придумав схему привласнення 30 тис грн.. та не збирався ці гроші нікому передавати. Підприємець, що займався термомодернізацією будинків звернувся до правоохоронців із заявою про вимагання у нього грошей. Керівник комунального підприємства був затриманий під час одержання ним 30 тис грн.. неправомірної вигоди».

Погодившись із позицією прокурора, суд визнав винним обвинуваченого за ч.1 ст.190 (шахрайство) КК України , за ч.4 ст.27 ч.2 ст.15 ч.1 ст.369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) КК України та призначив йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

Хоча місцеві ЗМІ розповідають, що реальна схема виглядала інакше, ніж повідомили правоохоронці. Варто зауважити, що Андрій Козак на той час працював керівником КП «Архбудсервіс». У  середовищі місцевої влади у той час, нібито, була добре налагоджена система «зворотного обігу коштів». Аби отримати замовлення від міської ради фірма мала віддати 12 відсотків «відкату», 10% з яких мали піти високопосадовцям, а 2% – посереднику. Цим посередником і виявився, вочевидь, Андрій Козак, котрий мав просто передати кошти бенефіціанту.

Варто зауважити, що за підозрою в отриманні хабара у свій час був затриманий і заступник міського голови Тернополя Володимир Камінський. Він, нібито, отримав понад 200 тис. грн.., однак розслідування у його справі завершилося «мировою» між посадовцем та прокуратурою. Очевидно, Козак не мав за спиною таких покровителів, як Камінський, ( хоча вони і однопартійці-свободівці) тож покарання для обох посадовців різне.

ЛТДейлі

Коментарі вимкнені.