Екс-заступника податкової служби Євгена Воробця та його спільників засудили на шість років

До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його 3 спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу.
За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури визнано винними у вимаганні з погрозою вчинення насильства над потерпілим, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало майнової шкоди у великих розмірах, колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Тернопільській області, який вимагав разом із 3 спільниками 40 тис доларів США неіснуючого боргу в тернополянина (ч. 3 ст.189 КК України). Тернопільським міськрайонним судом експосадовця засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна, його сина – до 5 років 6 місяців з конфіскацією майна, а двох спільників за примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань (ч. 3 ст. 355 КК України) – до 4 років ув’язнення.
Прокурор довів у суді, що екскерівник податкової інспекції разом із своїм сином, залучивши ще двох жителів Тернопільщини, яким повідомлено неправдиву інформацію про наявність боргу у потерпілого, вимагали у громадянина 40 тисяч доларів США. Ці кошти потерпілий мав віддати за нібито привласнену ним продукцію під час його роботи на підприємстві, керівником якого був син експосадовця.
При отриманні частини «боргу» в сумі 10 тис доларів США вимагачів затримали правоохоронці.
Розслідування здійснювали слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Львові.
Вирок ще не набрав законної сили, – повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.

Нагадаємо, 24 вересня 2020 року, близько 16-ої години у Тернополі, три групи СБУ, ДБР та “Альфи” затримали на вимаганні та отриманні хабара у розмірі 40 тисяч доларів – більше мільйона гривень податківця – Євгена Воробця – тоді ще на посаді заступника начальника Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області та його сина Василя Воробця з другом Андрієм, а також декілька осіб з кримінального світу у Тернополі. 

Тоді одна із груп затримала податківця Євгена Воробця на робочому місці, друга група – його сина – Василя Воробця зі спільником на автозаправці і третя – бандитів, яких найняв податківець для вимагання та одержання хабара у розмірі 40 тисяч доларів – більше мільйона гривень – за містом. 

Податківець вимагав та отримав хабар у розмірі 40 тисяч доларів від місцевого жителя за те, щоб той безперешкодно займався своєю підприємницькою діяльністю. 

Спершу податківець просив “по доброму”, а згодом найняв бандитів та став залякувати чоловіка та погрожувати йому та його родині фізичною розправою. 

До вимагань долучився також і син податківця – Василь Воробець, хлопець зі спільником Андрієм також неодноразово зустрічалися з потерпілим та спершу просили заплатити так би мовити “по-доброму”, а згодом попередили, що якщо грошей не буде, то щось може статися з ним, або ж його родиною. 

 

Коментарі вимкнені.