Екзотичні легіонери футбольної команди Тернопільського району

За версією вболівальників футбольного поєдинку між командами «Баворів» та «Жовтневе», недільну гру сміливо можна назвати екзотичною – у другому таймі спортивну честь села Жовтневе взявся захищати легіонер – африканець Тьєрі Мангуала. Гра відбулася 12 липня в рамках 10 туру чемпіонату Тернопільського району з футболу на стадіоні с. Баворів.

Запросив африканця капітан команди «Жовтневе» Андрій Пласконіс, який і визначив для Тьєрі роль нападаючого під номером «3». До слова, окрім жителів Жовтневого, у Тьєрі була і власна «темношкіра» група підтримки. Троє вихідців із Конго, які вчаться нині у Тернополі, теж навідалися зранку до Баворова, аби підняти спортивний дух земляка-спортсмена. Також на лаві запасних команди «Жовтневе» цієї неділі був ще один екзотичний нападаючий – африканець Фан Лупакіс, однак через відсутність потреби на поле не вийшов.

Тьєрі Мангуала приїхав у Тернопіль з далекої африканської республіки Конго. Зараз хлопець навчається на третьому курсі в одному з тернопільських вузів. За рік навчання у Тернополі Тьєрі платить по 1800 грошових одиниць із портретами американських Президентів. Мешкає у найманій квартирі на масиві «Дружба». Додому, в Африку, їздить раз у рік, переважно на новорічні свята. Дозвілля зазвичай проводить із друзями-афроамериканцями у тернопільських караоке-клубах, де любить наспівувати українські хіти: «Я і Сара» (гурт «Дзідзьо»), «На небі» (гурт «Океан Ельзи»). На запитання, чому хлопець обрав для вищої освіти Україну, жартома відповів, що спокусився на красу українок. Наразі африканець володіє розмовною українською, знає англійську і французьку мови. Після закінчення навчання планує повертатися в Конго, де родина має власний бізнес. Сім’я в Тьєрі не велика: тато, мама та сестра, яка зараз навчається у Лондоні. Щодо збройного конфлікту на Сході нашої держави афроамериканець каже, що «майже не боїться», підтримує позицію України і добре знає, як треба відповідати на вітання «Слава Україні!».

Тепер щодо футбольного поєдинку. У першому таймі більше випробувань випало на воротаря з Баворова, адже саме біля його «блокпоста» найчастіше відбувалися небезпечні маневри. Однак на початку вболівальники з Жовтневого скептично ставилися до перемоги чи бодай нічиєї своєї команди, побачивши впевнену поведінку на полі команди суперника. Баворівчани вправно захищали свої позиції й активно нападали. Втім шкіряний м’яч минав ворота аж до 43-ої хвилини, що стала щасливою для Миколи Піха з ФК «Жовтневе». У той час Микола поцілив кругляком прямісінько у ворота суперника. У другому таймі фортуна знову обрала команду «Жовтневе» – на 54-ій хвилині у ворота баворівчан поцілив Володимир Галаса. Відтак матч закінчився з рахунком 2:0 на користь с. Жовтневе.

П.С. Цієї неділі, 19 липня, в одинадцятому турі чемпіонату Тернопільського району ФК “Жовтневе” зустрілася із футболістами з с. Лозова. Рахунок 3:0 – Жовтневе знов виграло, а всі три голи – забиті африканцями Тьері (2 голи) та Фаном (1 гол).

Джерело: «Номер один»