Етно, автентика та модерні драйвові ритми – до Тернополя їде унікальний гурт

21 грудня у Тернопіль в бар “Коза” завітає фрі-фолк гурт Фолькнери.

Гурт, заснований Володимиром Муляром та Яриною Квіткою в 2009 році. Учасники – мандрівні музиканти, подорожують по країні та світу на велосипедах, збираючи автентичні пісні. Далі – “реінкарнують” їх, надаючи оригінального звучання, або, як хтось каже, «партачать» їх. Свою унікальність гурт вбачає в поєднанні автентики та модерних драйвових ритмів, етно та альтернативних стилів музики.
Учасники:
Володимир Муляр (ударні, губна гармошка, гітара, бек-вокал)
Ярина Квітка (вокал, колісна ліра)
Юля Совершенна (вокал, барабан)
Ірина Вірясова (баян)
Дмитро Сорокін (бас гітара)

Гурт дебютував у 2010 році з відео-кліпом на пісню «Випливало утєня» на фестивалі «Трипільське коло» (режисер – Оксана Казьміна, оператор – Макс Гуцу). Фактично з цього моменту активно концертують, були запрошені на відомі фестивалі: «АртПоле», «Трипільське коло», «Terra Heroica», «Рожаниця», «Країна Мрій Різдвяна», «Mikołajki Folkowe» (Польща), «Рок-Коляда», «Країна Мрій», «Трипільські зорі», “Хліб”, «Festiwal Folkloru Polskiego 46. Sabałowe Bajania» (Польща), «Letnija Akademijа Filmowa w Zwierzyńcu» (Польща), «Muzyczne Dialogi nad Bugiem» ( Польща), “Черемош-фест”

Крім музичної діяльності Фолькнери щороку на велосипедах їздять в культурно-етнографічні експедиції в рамках власного проекту «Двоколісні хроніки», мета якого – популяризація української культури, збирання пісенного фольклору для власного репертуару, а також пропаганда екологічного туризму. У своїх вело експедиціях музиканти накрутили вже 6811 км та зняли три фільми про подорожі:
– «Двоколісні хроніки: Мармурове кільце» (43 хв.). Фільм з’явився після першої експедиції, яка відбувалася у вересні-жовтні 2010 р. Володимир Муляр та Ярина Квітка проїхали 3300 км за 75 днів трьома країнами (Румунія, Болгарія, Туреччина).
– «Двоколісні хроніки – 2: Країна скарбів» (47 хв.). Другий фільм Фолькнерів з експедиції 2011 року (серпень-вересень). Вже троє учасників – Володимир Муляр, Ярина Квітка та Юлія Совершенна – за 44 дні проїхали всю Україну від Ужгорода до Луганська (2011 км) і привезли з собою понад 600 автентичних пісень, велика частина яких є унікальними та маловідомими.
– «Двоколісні хроніки – 3: Від Карпат до Апеннін». Фільм ще на стадії монтажу. В цій експедиції Володимир Муляр та Ярина Квітка за 20 днів (липень 2012 р.) проїхали 1500 км від Стрия до Венеції (Україна – Польща – Словаччина – Австрія – Словенія – Італія).

ДОСЯГНЕННЯ:

– Фолькнери стали кращим етно-колективом 2011 року на міжнародному фестивалі «Mikołjki Folkowe» в Любліні (Польща). Крім 1-го місця гурт в результаті народного голосування з великим відривом переміг у номінації «Приз глядацьких симпатій».
– Дебютний фільм «Двоколісні хроніки: Мармурове кільце» став призером усіх міжнародних кінофестивалів, в яких брав участь: «Юшут», «Грань», «Сто дорог» (2012 рік).
– Другий фільм Фолькнерів «Двоколісні хроніки – 2: Країна скарбів» став кращим телевізійним фільмом на фестивалі «Золоте курча – 2012».

Коментарі вимкнені.