Фінансові установи у Тернополі в небезпеці

В Управлінні МВС України в Тернопільській області відбулася зустріч керівництва УМВС, Управління Державної служби охорони та керівників банківських установ щодо попередження протиправних посягань на об’єкти банківської системи.
Учасники зібрання, серед яких заступник начальника Управління громадської безпеки – начальник відділу дільничих інспекторів Олександр Розпутній, начальник Управління Державної служби охорони Олег Іващенко, начальник центру технічного обслуговування УДСО, керівники та фахівці з безпеки банківських установ обговорювали проблемні питання безпеки установ банків та банкоматів. Правоохоронці надавали рекомендації щодо забезпечення належної охорони з метою вдосконалення та упередження скоєння протиправних посягань.
Відкрив зустріч Олександр Розпутній, який акцентував увагу присутніх на загальній ситуації щодо безпеки роботи фінансових установ. Адже, з початку року на території України здійснено 53 злочини проти банківських установ, серед них: 10 випадків розбійних нападів, 30 крадіжок, 8 фактів умисного знищення або пошкодження майна, 2 факти хуліганських дій, 3 з підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів.
Практика свідчить, що основними причинами та умовами, які сприяють скоєнню майнових злочинів проти об’єктів банківської системи, являються недостатня їх технічна укріпленість, відсутність озброєної вогнепальною зброєю фізичної охорони, відеоспостереження та сигналізації, а також непідготовленість персоналу банку до даних ситуацій. Про це свідчить характерний приклад, коли в холі лікарні міста Тернополя із банкомату, який не був під охороною, було вирізано бокову стінку та відкривши двері з касет банкомату викрали грошові кошти в сумі близько 185 тис. грн.
Для запобігання таимї ситуаціям начальник УДСО запропонував низку конкретних та дієвих кроків, зокрема встановлення відповідних відеосистем, систем кріплення за допомогою арматурних прутів, захисних відгороджу вальних конструкцій типу «фальш-панель» із встановленням охоронно-пожежної сигналізації, а плюсами підключення банкомату до пульту централізованого спостереження ДСО є цілий комплекс охоронних систем: вібродатчики, датчики руху, магнітні датчики на дверцятах відсіку в якому знаходяться гроші, а також спеціально виготовлені персональні (іменні) ключі для замків.

Тож, якщо обирати між грошима і надійністю, то краще обрати другий варіант, а не покладатися на фортуну, яка не завжди є прихильною!

Ілона Гайдадіна УДСО при УМВС України в Тернопільській області

Коментарі вимкнені.