Хоптян викликав до школи усіх чиновників області

Минулого тижня відбулась символічна презентація багатостраждальної «Школи майбутнього» у Скориках Підволочиського району. Багатостраждальна вона тому, що перший дзвоник тут мав прозвучати ще 1 вересня минулого року. До того ж у 2007 році саме тут сталась трагедія – двох будівельників привалило стіною. І от нарешті заклад готовий: у коридорах вже навіть є квіти та ось-ось зазеленіє газон на футбольному полі, а до школи місцевий меценат і спонсор, Герой України, директор товариства «Україна» Олег Крижовачук не забув прослідкувати, щоб і дорогу проклали. І от голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян вирішив викликати до цієї супершколи все керівництво області та району, щоб провести у навчальному закладі засідання колегії ОДА та регіонального комітету з економічних реформ.

На порядку денному питань було чимало. Але насамперед начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Андрій Хома доповів про хід проведення весняно-польових робіт на полях Тернопільщини.

– Під урожай 2012 року, за попередніми даними управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, посівна площа в усіх категоріях господарств області становитиме 784,6 тис. га, що  на 6,8 тис. га більше, ніж у попередньому році. Озимий клин посіяно на площі 288,4 тис. га та озимий ріпак – понад 58 тис. га, – зазначив Андрій Хома.

Під час проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності заплановано посіяти ярі культури на площі понад 465 тис. га, в тому числі зернові та зернобобові – 235,7 тис. га, цукрові буряки – 61,2, висадити картоплю майже на 64 га, овочі –  10,8, кормові та інші культури  –  93,7  тис. га та пересіяти   21,5 тис. га озимих культур.

– Посів ярих культур необхідно провести в дуже стислі строки, адже запаси вологи, за даними обласного центру гідрометеорології, сформувались нижчі норми у метровому шарі ґрунту і становлять лише 78-83% до норми, – наголосив головний аграрій області.

Варто зазначити, що значна кількість площ підлягає пересіву в агропідприємствах Бучацького (15%), Монастириського (14,6%), Тернопільського (12.3%) та Шумського (11,2%) районів від посіяних площ озимини. Адже половину посівів озимого ріпаку доведеться пересівати на Гусятинщині (46%), у Лановецькому та Чортківському районі (по 45%).

Господарства всіх районів області вже розпочали посів ярих ранніх культур. Станом на 2 квітня на Тернопільщині посіяно ранніх зернових та зернобобових культур на площі 85% (50995 га). У тому числі: пшениці – на 17 261 га (84%), ячмінь – на 27 548 га (87%), овес – на 3 313 га (107%), горох – на 1 809 га (73%). Крім того, посіяно цукрові буряки на площі 5397 га (12%).

Для проведення комплексу весняно-польових робіт 2012 року аграріям необхідно коштів у розмірі майже 1 млрд. грн., у тому числі майже 172 млн. грн. на паливно-мастильні матеріали, 393, 6 млн. грн. – для придбання мінеральних добрив та засобів захисту рослин, 144,5 млн. грн. – на насіння та посадковий матеріал, понад 39 мільйонів – на запчастини та ремонт агротехніки. Разом з тим, аграрії Тернопільщини  мають у своєму розпорядженні понад 3 тисячі тракторів, тисячу шістсот плугів, 462 комбінованих ґрунтообробних агрегатів, іншу техніку.

Вислухавши інформацію, губернатор не приховував свого незадоволення, після минулорічних успіхів так не хочеться втрачати рейтинги хоча в аграрному секторі. Відтак він вкотре пообіцяв звільняти тих керівників, хто більше переймається прийдешніми виборами, а не займається господаркою. Потрібно не тільки вчасно і якісно провести посівну, а й не забути впорядкування територій міст та сіл у своїх районах, навести лад у парках та скверах, у лісосмугах, додав голова ОДА.

Ще під час огляду дошки пошани у центрі Підволочиська Валентин Хоптян звернувся до голови Лановецької райдержадміністрації: «Скільки я буду чекати від вас заяви на звільнення? Пишіть заяву і не тримайтесь за місце». Своє рішення пояснив негативними, точніше, взагалі ніякими «досягненнями» керівника. Але чи насправді саме так вчинить тернопільський губернатор, чи ці його заяви – черговий крок налякати, як це полюбляє на колегіях робити Валентин Хоптян, голів районів, покаже час…

Олена Густенко, «Номер один»

Коментарі вимкнені.