Хто насправді підриває імідж та авторитет тернопільської прокуратури?

Тернополі ще не було такого масштабного «шмону», як той, що його розпочали в правоохоронних структурах обласного центру співробітники Національного антикорупційного бюро України — одночасно 40 обшуків! За інформацією прес-служби НАБУ, їх проводили «в межах розслідування факту вимагання неправомірної вигоди (хабаря) у розмірі 12 тисяч доларів США (324 тисячi гривень) від мешканки міста Тернополя за припинення порушеного проти неї кримінального провадження. На причетність до скоєння даного правопорушення перевіряються понад 10 осіб, в тому числі співробітники Управління поліції Тернопільської області, прокуратури Тернопільської області й прокуратури міста Тернополя».

У результаті багатоходової спецоперації, що триває за сприяння Управління внутрішньої безпеки, департаментів оперативного документування та оперативно-технічних заходів Служби безпеки України та Управління внутрішньої безпеки Національної поліції України, із службового кабінету заступника прокурора Тернопільської області вилучили 50 000 доларів США. А у заступника начальника Головного управління поліції за місцем проживання знайшли гранати та набої різного калібру. Також задокументовано факти систематичного вимагання хабарів за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування і викрито масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцями прокуратури та поліції Тернопільщини. Як повідомляє прес-служба СБУ, уже встановлено причетність до неї одинадцяти тернопільських правоохоронців. Відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Відтак продовжуються невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних місцевих правоохоронців.

Якихось коментарів журналістам щодо того, що відбувається, наразі ні в прокуратурі, ні в поліції не дають. Натомість прокурор області Олександр Мартинюк оприлюднив своє звернення до жителів області. «У Тернопільській області останнім часом почастішали випадки, коли адвокати з метою отримання неправомірної вигоди вводять громадян в оману та схиляють до надання грошових коштів нібито для передачі працівникам органів прокуратури області для вирішення тих чи інших питань, пов’язаних iз розслідуванням кримінальних проваджень. Внаслідок таких дій непоодинокими є випадки, коли працівники новоствореного НАБУ в рамках розслідування кримінальних проваджень за заявами громадян про вимагання неправомірної вигоди перевіряють причетність до вчинення такого роду дій працівників прокуратури. Зокрема, нещодавно такі слідчі дії проводилися працівниками НАБУ у Козівському відділі Теребовлянської місцевої прокуратури, а вчора — такі події мали місце в Тернопільській місцевій прокуратурі та прокуратурі Тернопільської області. Такі дії вказаних шахраїв підривають імідж та авторитет прокуратури як державного правоохоронного органу…» — iдеться у зверненні прокурора області. Відтак він просить громадян невідкладно інформувати про відомі їм ідентичні факти, а також «про факти вчинення будь-яких інших протиправних дій», нагадуючи номер телефону та електронну пошту «довіри».

У свою чергу, тимчасовий виконувач обов’язкiв начальника Головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол поінформував журналістів, що «на території Тернопільської області працює НАБУ разом з іншими правоохоронними органами та колегами з внутрішньої безпеки центрального апарату МВС» та попросив усіх працівників поліції та мешканців області надавати всю можливу допомогу при проведенні слідчих дій та здійсненні перевірок. Усі результати антикорупційної операції обіцяють оприлюднити після її закінчення.

Світлана Мичко, УМ

Коментарі вимкнені.