Хто очолить тернопільську міліцію

Вчора відбулось перше засідання кадрової комісії щодо розгляду поданих кандидатур. 3 квітня найбільш вірогідні кандидати на посади керівників чотирьох територіальних підрозділів внутрішніх справ: Волинської, Тернопільської, Київської, Львівської областей – будуть запрошені до Міністерства внутрішніх справ на співбесіду, – повідомляє прес-служба МВС.

За сукупністю опрацьованої інформації члени комісії окреслили коло кандидатів, які найбільше відповідають вимогам, висунутим до кандидатів на керівні посад.

Серед вісьмох кандидатів з Тернопільської області відібрали двох.  Саме їх запросять на другий етап засідання кадрової комісії, що відбудеться сьогодні у Міністерстві внутрішніх справ.

На посаду начальника УМВС України в Тернопільській області претендували:

  • полковник міліції Гіль Валерій Борисович
  • полковник міліції Левицький Василь Васильович
  • полковник міліції Матрифайло Андрій Васильович
  • полковник міліції Облещук Василь Корнелійович
  • Галунько Валентин Васильович
  • Максимов Віталій Вікторович
  • Чорний Михайло Ярославович
  • Шуманський Василь Петрович

До складу комісії увійшло керівництво МВС, а також керівники підрозділів кадрового забезпечення, внутрішньої безпеки тощо. Крім того, за ініціативою Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова до складу кадрової комісії були запрошені представники громадськості, зокрема – голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров та Голова Люстраційного комітету при Кабінеті Міністрів України Єгор Соболєв.
Учасники засідання обговорили кожну кандидатуру окремо. Члени комісії заслуховували професійну біографію кандидата, що була надана працівниками підрозділів кадрового забезпечення, довідку від департаменту внутрішньої безпеки щодо результатів перевірки. До уваги бралися такі фактори, як трудовий шлях кандидата, досвід управлінської діяльності тощо.
Також аналізувалися відгуки громадян, що надійшли на електронну поштову скриньку кадрової комісії, – як позитивні, так і негативні. Крім того, члени комісії вивчали інформацію з відкритих джерел та ЗМІ, аби вивчити громадську думку, а також виявити ймовірні факти замовних інформаційних кампаній проти того чи іншого кандидата.
За словами правозахисника Євгена Захарова, через те, що подібний порядок призначення на керівні посади був застосований уперше, члени комісії зіткнулися з певними проблемними моментами у цій процедурі. Серед них, наприклад, недоліки у процесі обробки звернень громадян, надання відповідей на них, неможливість подавати своїх кандидатів керівництвом МВС тощо.
– Це природно, що ці недоліки є, і я сподіваюся, що вони будуть виправлені на наступний конкурс, – підкреслив Євген Захаров.
Він також зазначив, що особисто задоволений він тим фактом, що результати аналізу, який здійснили члени кадрової комісії, фактично співпав з вибором тієї чи іншої територіальної громади.
Голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв зазначив, що всі мали змогу подати свої кандидатури або висунути своїх кандидатів. Вперше в історії Міністерства громадяни могли довідатися, які кандидатури обговорюються: від повідомлення про обговорення на офіційному сайті МВС до моменту призначення кандидата на керівну посаду.
– У мене відчуття, що зараз все по-справжньому. Громади висловили свої думки і сказали, які кандидати, на їхню думку, відповідають громадським критеріям, – зазначив Єгор Соболєв.

Коментарі вимкнені.