Художниця Марія Кусяк із Тернопільщини малює картини… пластиліном

Художниці Марії Кусяк із села Підберізці Зборівського району лише тринадцять, та вона вже має свій авторський стиль. Дівчина вправно володіє пензлем, аквареллю та олійними фарбами. Втім найулюбленішою її технікою є малювання пластиліном.

Художнім мистецтвом Марія захоплюється ще змалку. Спершу це були звичайні дитячі малюнки олівцями та фарбами. Мама дівчинки, помітивши творчий хист доньки, відвела її до художньої школи у Залізцях. «Я завжди хотіла, аби дочка малювала, – розповідає пані Марія. – Бо й сама люблю писати портрети простим олівцем. Утім можливості проявити свій талант у мене не було. Тепер докладатиму всіх зусиль, аби мою мрію зреалізувала донька».
Одного разу мати юної мисткині показала доньці, як на папері можна намалювати картину за допомогою пластиліну. Перша спроба дівчинки була досить вдалою. «До того часу я навіть не відала про пластиліновий живопис, – розповідає Марія. – Малювала олівцями, аквареллю та олійними фарбами. Втім із усіх матеріалів пластилін мене захопив найбільше, бо за допомогою нього можна творити оригінальні картини. В цьому мене підтримала і моя вчителька із Залозецької художньої школи Ольга Мищук».
За допомогою пластиліну семикласниця Марія Кусяк пише дивовижні пейзажі, натюрморти, малює архітектуру: замки, церкви та сільські хати. Особливо їй подобаються українські мотиви. Для оригінального мистецтва використовує звичайний пластилін, який, за її словами, має бути м’який і яскравий. Перевагу віддає вітчизняним маркам без домішок. Картини творить на деревоволокнистих плитах – ДВП. Спочатку простим олівцем малює основу, а далі береться за пластилін. Розминає його пальцями або стеками. Завдяки змішуванню кольорів дівчині вдається досягти фотографічності зображення. В одній роботі, яку може виконати за три-чотири години, використовує до двадцяти відтінків.
Марія Кусяк є членом творчо-мистецької групи «Євген Удін і компанія». Разом із її учасниками бере участь у виїзних пленерах. Свої роботи вона презентує і на обласних конкурсах та виставках. Упродовж квітня пластиліновим живописом Марії захоплювалися і тернополяни – в музеї-бібліотеці «Літературне Тернопілля» відбулася перша персональна виставка 13-річної художниці з Підберізців.
Марія БЕЗКОРОВАЙНА

Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.