Громадські активісти ініціюють звільнення начальника з Тернопільської міської ради Бесаги через зловживання

Через численні порушення законодавства пропонують звільнити начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Бесаги Василя Йосиповича. Про це заявляють представники тернопільського ДемАльянсу.

“Хаотична забудова Тернополя, нищення зелених зон, зокрема і парків, повсюдне розміщення МАФів, закриття на догоду окремим забудовникам шкіл тощо позбавляє тернополян права на комфортне та безпечне життєве середовище, несе загрозу їхньому здоров’ю та життю. На наше переконання, вже давно настав час притягнути до відповідальності осіб безпосередньо причетних до цих деструктивних процесів.

У зв’язку із цим тернопільський ДемАльянс виходить із ініціативою про звільнення з посади начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Бесаги Василя Йосиповича, враховуючи:

1) численні порушення Законодавства у сфері містобудівної діяльності;

2) зловживання службовим становищем при видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок;

3) надання недостовірних даних у висновках управління містобудування, архітектури та кадастру щодо відповідності намірів забудови містобудівній документації на місцевому рівні, в результаті яких стало можливим прийняття незаконних рішень міської ради, що суперечать містобудівній документації, та отримання незаконних дозвільних документів на забудову:
• територій зелених насаджень загального користування, (парків, скверів, бульварів);
• територій прибережних захисних смуг і водоохоронних зон Тернопільського ставу та ріки Серет не дозволеними Законами об’єктами та спорудами що приводить до забруднення ставу;
• земель культурних, релігійних та спортивних споруд:
• інших відповідних територіальних зон визначених зонінгом м. Тернополя всупереч їх містобудівному регламенту.
Зважаючи на масовість:
• надання неправдивої інформації щодо відповідності будівельним нормам місця розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, зокрема на газонах, в межах червоних ліній, що призводить до перекривання зон видимості для водіїв та пішоходів;
• підписування паспортів прив’язки тимчасових споруд, які суперечать будівельному регламенту для тимчасових споруд, у тому числі тих,що передбачають капітальні фундаменти (об’єкти нерухомості), перевищують дозволену площу по периметру (30м2.).
• запровадження корупційних схем через відмову у видачі документів дозвільного характеру за підставами, непередбаченими законами (зокрема вимоги щодо обов’язковості подання заяви на розгляд містобудівної ради та підписів окремих керівників виконавчих органів ради).

Враховуючи систематичне подання на розгляд міської ради Тернополя проектів містобудівної документації без проведення обов’язкових громадських слухань та приховування матеріалів містобудівної документації, що призвело до усунення громади від прийняття рішень і можливості здійснення нею контролю, а також створило сприятливі умови для виникнення корупційних схем, вважаємо неприпустимим подальше перебування В.Й. Бесаги на посаді начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради. Оскільки згаданий чиновник своєю діяльністю протягом багатьох років завдає непоправної шкоди місту, відверто нехтуючи Законами, вимагаємо усунення його з посади, яку він обіймає.

Петицію з таким текстом нами сьогодні було зареєстровано на сайті єдиної системи місцевих петицій https://e-dem.in.ua/. Тож очікуємо, що згідно правил не пізніше ніж через 2 дні дана петиція буде опублікована і посилання на неї обов’язково буде розміщене на нашій сторінці https://www.facebook.com/ternopil.demalliance/”.

Коментарі вимкнені.