650 тернополян “За” скандальне будівництво на Пилипа Орлика

У Тернополі не вщухає скандал навколо будівництва біля храму св. Володимира і Ольги, що на “Дружбі” (вул.Пилипа Орлика).

10 лютого на території поблизу недобудованого храму за участю духовенства та вірних відбулася спільна молитва за мирне врегулювання конфлікту довкола будівництва храму та інших споруд на земельній ділянці, якою громада володіє понад 20 років.

Опісля збиралися підписи парафіян в підтримку законного будівництва храму, шляхом залучення інвестицій в проект шляхом будівництва будинку з громадським приміщенням на території парафії. Провід парафії повідомив, що після першого звернення та станом на сьогодні близько 650 вірних, які виходили з храму, висловилися за будівництво.

Звернення Парафіяльної Ради:

Христос Рождається!

Сьогодні у нашому храмі, у день Господній, ми прославляємо Господа через молитву до Нього, аби Він своєю благодаттю нам допомагав, бо Його мудрість нам завжди потрібна. На тілі Христовому, а це наша Церква, членами якої ми є, з’явилися рани. Тому ми всі одностайно просимо у Бога про зцілення. Ми всі проти Нього згрішили і нам дуже бракує Його любові та милосердя! Маємо прикре непорозуміння на нашому масиві і тому сьогодні просимо в Бога про мир і спокій, бо саме це дозволить знайти спільний вихід.

Як громада, ми просимо в Бога допомоги здолати ці мури, які нас упродовж багатовікової історії ділять на своїх і чужих. Ми всі єдині в Бозі, Він нас не розділяє і не чинить когось гіршим, а когось кращим. Лише відкритий діалог у мирі і спокої зцілює наше життя…

За всі роки життя нашої парафії кожен мав і має можливість до активної участі у житті громади. Від початку заснування парафії, у нас створена Парафіяльна Рада, яка обрана на загальних зборах громади та за рішенням якої проводяться ті чи інші дії. Ніхто ніколи не приймав і не приймає одноосібних рішень.

Ми бажаємо у сьогоднішній день повернутись думками трохи назад і пригадати себе у 90-і роки, коли отримали Незалежність. Всі мріяли про світле і економічно стабільне майбутнє. Всі ми мали свого роду бажання творити щось величне: будувати величне особисте життя, будувати величні приватні будинки, які тепер дуже часто покинуті.., ми прагнули зводити поважні споруди, та й Церква, яка складається із тих самих людей, чинила абсолютно подібно. Така в тому часі була воля людей і ніхто тоді не заперечував будівництво такого храму. Всі розуміли, що це буде нелегко. Якщо глянути на сьогоднішнє будівництво храму з “вежі” того часу, слід зазначити, що нічого поганого ми не прагнули і не прагнемо.

З 2008 року ми, як громада, активно шукали виходу із непростої ситуації, бо мали бажання до ювілею 1025-ліття хрещення Русі України завершити будівництво храму. І Бог дав нам таку можливість в межах своєї ділянки. Громада чесно пройшла передбачені законодавством процедури отримання необхідних дозволів та володіє необхідними документами…

10 січня 2013 року громада отримала декларацію про підготовчі роботи на території ділянки, яка має державний акт і є в постійному користуванні громади. Основне завдання, яке ми поставили перед собою – це завершення храму, адже залишилося менше ніж пів року.

Станом на сьогоднішній час, нам залишилося знайти людину, яка би за пів року за свої кошти завершила будівництво храму і на земельній ділянці громади збудувала соціально-громадські приміщення з надбудованими квартирами, щоби компенсувати всі витрати, пов’язані з завершенням будівництва храму.

Наші наміри є абсолютно прозорими, тому ми заохочуємо всіх бажаючих долучитися до членів контрольної комісії, щоби відслідкувати цільове призначення усіх витрат інвестора і відтак повідомити громаду…

Ми, як громада, в межах наданої ділянки, діємо на законних підставах, бо є всі документи і ми не розуміємо, чому в державі, яка видає всі дозвільні документи, ми повинні доводити свою невинність. Тому від імені Парафіяльної Ради закликаємо всіх бути активними у відстоюванні нашого законного права.

І останнє: якщо когось несвідомо ми образили, або не почули, то, як християни, просимо сьогодні прощення, а також заохочуємо прийти і сказати громаді про свою проблему, відкрити один одному обійми і знайти спільне рішення. У такий спосіб, будуючи храм в серці, ми дозволимо Богу допомогти збудувати храм на нашій парафії.

Христос Рождається!

 

-1 thoughts on “650 тернополян “За” скандальне будівництво на Пилипа Орлика

 • 09:43 | 11.02.2013 о 09:43
  Permalink

  В одному із інтернет видань писалось учора що збирали підписи за продовження будівництва церкви, а не будинку, то виходить при зборі підписів людей вводили в оману…..

  • 09:55 | 11.02.2013 о 09:55
   Permalink

   Пане Сергію, особисто я, як журналіст, була вчора там і бачила, як збиралися підписи. Ніхто нікого нікуди не вводив. На аркушах, чорним по білому було написано, під чим люди підписуються. І кожен, хто ставив свій підпис (чи не ставив), міг прочитати і вирішити, буде він відмічатися в даному листочку, чи ні. Писало там наступне “Збір підписів в підтримку законного будівництва храму, шляхом залучення інвестицій в проект шляхом будівництва будинку з громадським приміщенням на території парафії.” Тому не бачу ніякої оманливості в зборі таких підписів. Хто хотів – підписувався, хто не хотів – нікого в шию не товкли.

 • 13:08 | 11.02.2013 о 13:08
  Permalink

  Люди добре обізнані про цей “конфлікт” тому ТОЧНО знали що підписуються ЗА будівництво будинку!

Коментарі вимкнені.