Чи потрібні Тернополю гроші іноземних студентів?


Сьогодні у приміщенні Тернопільського прес-клубу відбулося засідання на тему «Тернопіль і ксенофобія: чи доцільно ставити знак рівності».  Зібралися на ньому чи не усі тернопільські журналісти, представники прокуратури та  УМВС у Тернопільській області,   представники влади та сторона, яка вважає себе приниженою. З своїми думками про інцидент, спровокований «Новою» поділилися  і лідери земляцтв іноземних студентів ТДМУ та ректори університетів, які приймають на навчання іноземців.  Не було лише представників винуватиці скандалу –  «Нової Тернопільської газети», редакція якої відрядила на засідання одну свою журналістку, яку не уповноважили коментувати ситуацію..

«Ми – люди, точно не тварини»

Першим слово мав студент із  Камеруну Мартін Маєне, який передусім подякував за можливість виступити. «Ми прийшли сюди вивчати і вашу культуру також, і без вашого розуміння та підтримки ми не зможемо розвиватися надалі». Наступний студент із Конго, Івон Тчіломбго, зауважив, що його земляки в шоці від того, що трапилося. «Такі інциденти траплялися колись досить часто, наприклад сто років тому. Але ж зараз, у двадцять першому столітті, такого не повинно бути. Ми хочемо, щоб дану ситуацію проконтролювала влада, бо якщо ми зараз промовчимо – то це повториться знову. Ми хочемо вашої підтримки,  бо ми – люди, точно не тварини». «Ми не розуміємо, чому нас так зобразили, – кажуть вони, – Ми приїхали сюди вчитися, ми такі ж люди, як і ви, тому просимо відноситися до нас відповідно. Організації з Києва пропонують нам своє втручання, але ми не хочемо заходити так далеко. Ми хочемо вирішити цю проблему на місцевому рівні, за допомогою журналістів та місцевої влади» – переконували студенти із Нігерії та Іраку. Всі студенти, які виступали, сходилися у одній вимозі – спонукати редакцію газети до публічного вибачення на першій шпальті видання. Якщо це буде зроблено – то жодних претензій студенти більше не матимуть.

Більш радикальними у висловлюваннях були ректори університетів, у яких навчається  більшість темношкірих студентів. Зокрема, Ігор  Мисула (перший проректор Тернопільського державного медичного державного університету) сказав, що вважає редактора «Нової» людиною із низьким рівнем IQ, оскільки лише така людина могла написати подібне.  «Ми більше проблем маємо із «нашими» студентами, аніж із іноземними. Якщо на наступний рік менше іноземних студентів виявить бажання вступати у наш вуз, ми все ретельно обрахуємо,  я маю на увазі ті фінансові вливання, які мали б інвестуватися  в заклад та в місто за п’ять років навчання. А рахунки пред’явимо цій газетці, – заявив він. – А це буде кілька мільйонів доларів».

Університет вимагатиме пару мільйонів доларів компенсації

«Жодне слово у публікації не відповідає дійсності, – каже Михайло Корда, декан факультету іноземних студентів Тернопільського медичного державного університету.  –  В іншій країні за розпалювання міжнаціональної ворожнечі видання було б покаране негайно.  У нас навчається понад тисячу студентів із шістдесяти країн світу, а ця брудна стаття завдала непоправної шкоди репутації нашого університету. Ми ретельно відносимося до підбору студентів, ті, хто навчається в нас – діти чиновників та високопосадовців у своїх країнах.

Іноземні студенти інвестують чималі гроші у місто і у заклад зокрема. За них ми відкрили п’ять амбулаторних центрів поблизу Тернополя, і плануємо відкрити ще десять, з них  п’ять – у місті (вартість одного – 700 тис. грн.).  Наші лікарі готуються  також за кошт іноземних студентів. Вони не лише навчаються тут, вони й допомагають дітям-сиротам, організовують благодійні концерти… Приміром, минулого року продаючи зелені стрічечки, іноземні студенти назбирали тридцять тисяч гривень, які відразу передали у наше «Малятко». Позаминулого таким ж способом – сорок тисяч передані до Бережанської школи-інтернату. Наші студенти цього не робили!» – схвильовано розповідав Михайло Корда.

Степан Дячук, проректор Тернопільського технічного університету, заявив, що стаття є дійсно такою, яка ображає гідність студентів-іноземців. «Однією з програм університету є програма уряду, яка передбачає навчання та стажування наших студентів закордоном От зараз п’ятеро наших студентів навчається за межами України. Я маю досвід перебування закордоном, мої діти здобували освіту закордоном – то якби подібне трапилося з українцями, ми також би намагалися їх захистити.  Звісно, іноді проблеми з іноземцями бувають, адже дев’яносто відсотків з них дійсно приїжджають, щоб здобувати освіту, але є десять відсотків, які приїхали сюди, схоже, з іншими цілями. Якщо міліція надасть якісь підтверджені факти щодо інциденту – завтра студенти, задіяні у ньому, опиняться вдома. Я також схиляюся до думки, що видання мало б принести свої вибачення», – резюмував він.

По факту проводиться перевірка

Прес-секретар прокурора  області, Леся Долішня, повідомила, що за даним фактом проводиться перевірка, яка стосується виключно скандальної публікації, і не зачіпатиме діяльності редакції в цілому. «Якщо виявиться порушення статті 161 КК України щодо відповідальності за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, винуватці можуть понести покарання у вигляді штрафу, максимальний рівень покарання – позбавлення волі». Начальник прес-служби УМВС України в Тернопільській області Петро Колісник повідомив, що інцидент біля «Орнави» дійсно мав місце, однак правоохоронці розцінюють його, як конфлікт на побутовому рівні. Дані перевірки по її завершенні, будуть направлені у прокуратуру. «Можливо комусь дійсно вигідно зараз піднімати рівень напруги в місті таким чином», – зауважив він.

Присутній на засіданні голова обласної ради Олексій Кайда висловив своє бачення ситуації, що склалася: «Газета висловила свою думку, вони мають таке право. Однак мають не забувати, що діяти потрібно у межах правового поля. Дане питання має вирішуватися у судовому порядку. Якщо ви кажете, що з нашими студентами проблем більше – то виганяйте їх! – звернувся він до проректора Тернопільського медичного державного університету, – Я проти політики «подвійних стандартів». Чому замовчуються проблеми наших студентів закордоном? Кожен іноземець повинен поважати наші традиції і навчатися, а не лазити по «кабаках». Можливо, ця історія із «Новою»  – продовження конфлікту довкола львівського «Експресу». Припускаю, що таким способом хочуть відволікти людей від більш нагальних проблем. Я, як українець та голова Тернопільської обласної ради, у будь-якому випадку, всіма доступними мені способами захищатиму українців», – підсумував Олексій Кайда.

Погляд

-1 thoughts on “Чи потрібні Тернополю гроші іноземних студентів?

  • 15:00 | 31.01.2012 о 15:00
    Permalink

    схоже на те, що кервіництво університетів боїться втрати свої надприбутки від іноземних студентів. а ксенофобія у Тернопілі навряд чи їх хвилює

  • 15:03 | 31.01.2012 о 15:03
    Permalink

    Кайда дійсно вразив. Справжній чоловік. Єдиний хто чітко висловив свою позицію, без бажання злагодити конфлікт, як це зробили представники міської ради.

  • 15:12 | 31.01.2012 о 15:12
    Permalink

    Иммигранты выживают датчан из своих домов
    По данным датского информационного портала bt.dk, мусульманская община Воллсмосе (район города Оденсе на острове Фюн) насильственно выживает коренных датчан.
    Это место давно перестало быть райским уголком или «садом Дании», – как называл его Андерсен. Сегодня Воллсмосе именуют «крупнейшим мусульманским гетто Дании». Криминогенная обстановка здесь осложнилась еще в 90-е. Но события последних месяцев поставили в тупик даже стражей порядка.
    Представитель местной полиции на условиях анонимности подтвердил датским журналистам, что преступники «из числа иммигрантов» целенаправленно атакуют датчан не-мусульман, чтобы те покинули остров. «Если ваша фамилия Хансен или Нильсен, и вы живете в Оденсе, то риск стать жертвой грабежа для вас гораздо выше, чем для кого-то с иностранной фамилией», – пишет bt.dk.

    http://www.kp.ru/daily/25825.5/2802684/

  • 16:30 | 31.01.2012 о 16:30
    Permalink

    на рахунок медичного! куди йдуть всі ці гроші???? корпуси як були обдерті так і стоять в головному корпусі ще стоять совдепівські двері по кабінетах і зачовгвний паркет, а це лице універститету яке навіть не спасають шкіряні меблі на поверхах про інші корпуси мова не йде там ситуація не краща! гуртожитки також не ахті но за те є воєнізована охорона для іноземців, щоб миші не зїли))) одне видно це база “Червона калина” в лісі під Теребовлею там все на вищому гатунку і на європейському рівні! може це все і йде на сільські ФАПи які відкрили по районах, але в це тяжко вірится! а які кошти йдуть на підготовку наших студентів, як вчили з книжок яким вже по 60 років анатомію на макетах ще з часів радянської епохи так і вчимо, на операції як не брали так і не беруть хіба ти сам дуже хочеш і підмастиш тоді візьмуть. ось така моя думка

  • 16:42 | 31.01.2012 о 16:42
    Permalink

    хіба невідомо куди йдуть гроші? Ковальчуку в кишеню…

  • 18:02 | 31.01.2012 о 18:02
    Permalink

    А дійсно, де ті гроші? Пів міста в руїнах. Після розвалу Радянського Союзу нічого не побудовали (крім Подолян і Орнави),і то кошти інвесторів. В Гідропарку майже асфальта не залишилось.А сходи на Дружбу (із Гідропарка) в якому стані? А дороги Тернопільскі, то взагалі окрема розмова. А студенти іноземні теж себе деколи ведуть не як в гостях. А подивишся як в Орнаві наші україночки вішаються на шию тим студентам, аж бридко стає….

  • 18:26 | 31.01.2012 о 18:26
    Permalink

    Кайда молодець, а ректорів якраз треба посадити, за те що зібрали тут той розсадник.

  • 19:13 | 31.01.2012 о 19:13
    Permalink

    Так!!!, Кайда вразив не прихованим расизмом! А це голова обласної ради, представник ВО Свободи! Позорисько! ну не довго йому залишилось це точно головувати. То радники його чи хто так підготували…

    • 20:00 | 31.01.2012 о 20:00
      Permalink

      писака сраний-твій собрат-борзописець вже написав достатньо.а Кайда-молодець-єдиний відстоює українців.араби нехай вчаться в мусульманських країнах

  • 19:51 | 31.01.2012 о 19:51
    Permalink

    Неха КРУ та Прокуратура дійсно зробить перевірку куда йдуть гроші від тих іноземців . Ой там нечисто . Роботи непочатий край для правохоронців.

Коментарі вимкнені.