Діти-сироти – не доїдали

Прокурор Лановецького району виявив, що у загальноосвітніх школах району діти із малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, не забезпечені безкоштовним харчуванням. Для поновлення прав дітей, прокурором району внесено припис начальнику відділу освіти райдержадміністрації, а також опротестовано наказ, яким регламентується харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Проведеними прокуратурою області та підпорядкованими прокурорами перевірками виявлено, що через неналежне фінансування з місцевих бюджетів, майже у всіх дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах області у дитячому раціоні переважають дешеві, низькосортні, малокалорійні продукти. Окрім того, не у повній мірі дотримуються встановлені законодавством норми харчування і в інтернатних закладах, дитячих лікарнях та дитячих відділеннях районних лікарень, притулку для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації.

Зокрема, перевіркою з’ясовано, що у загальноосвітніх школах Підволочиського району вартість одноразового харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей складає лише 1 грн. 92 коп., що не покриває і половини витрат, необхідних для раціонального харчування дітей, у Підгаєцькому районі – 2 грн. 72 коп., у Гусятинському районі – 3 грн. Менше, ніж за 5 гривень в день, харчуються діти у школах Бережанського, Збаразького, Зборівського, Кременецького, Лановецького, Монастириського, Теребовлянського, Тернопільського, Шумського районів та м. Тернополя.

Із урахуванням зазначеного, прокурорами внесено 7 приписів та подань головам райдержадміністрацій.

Коментарі вимкнені.