Диміти скоро заборонять навіть на стадіонах та в ресторанах

Депутати у парламенті зареєстрували 17 листопада законопроект , що передбачає заборону на куріння в кафе, ресторанах, на спортивних майданчиках, стадіонах, а також у приміщеннях установ культури.

“У разі прийняття нового законопроекту буде повністю заборонено курити не тільки в ліфтах, установах охорони здоров’я, навчальних і освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, у під’їздах житлових будинків, підземних переходах, громадському транспорті, а й на спортивних майданчиках, стадіонах, у закритих приміщеннях закладів громадського харчування, а також у приміщеннях закладів культури”, – сказано в повідомленні прес-служби депутата від ПР, одного з ініціаторів законопроекту Тетяни Бахтеєвої, пише Ukranews.

Законопроект також передбачає збільшення штрафів за невжиття заходів для припинення куріння у приміщеннях закладів громадського харчування з 1 тис. до 10 тис. гривень

Бахтеєва пояснила, що чинним законодавством передбачено, що заклади громадського харчування повинні відводити не менше ніж 50% площі залів для людей, які не курять, але на практиці проконтролювати цю вимогу практично неможливо.

При цьому вона зазначила, що в країнах Європи й Америки після заборони куріння в громадських місцях кількість інфарктів за перший рік зменшилась на 17%, а через 3 роки – на 36%.

Крім цього, депутат підкреслила, що на сьогодні понад 10 країн Європейського Союзу повністю заборонили куріння в громадських місцях.

Нагадаємо, раніше Президент Віктор Янукович заявив, що завдяки підвищенню акцизу й обмеженню куріння в громадських місцях знизилась кількість курців.

Коментарі вимкнені.