У Тернополі правоохоронці неповнолітньому хлопчині зламали руку (фото, відео)

Тернопільська міліція знову потрапила у гучний скандал. Адже не пройшло місяця, відколи побили неповнолітнього  Ярослава Гіжовського, як на дії правоохоронців поскаржився 15-річний Олександр Ковтун. Хлопець проживає з матір’ю та бабусею-інвалідом. Через сімейні обставини він у школі вчиться заочно, оскільки ходить на роботу, аби забезпечити хоч якесь проживання для сім’ї.

7 вересня ввечері Сашко з матір’ю поверталися додому, коли на нього напали патрульні.

–       Я пішов уперед, бо у мами задзвонив телефон. До мене під’їхало четверо патрульних. Спитали, чому я так пізно сам, ще й неповнолітній. Я відповів, що мама зараз підійде. Вони відповіли, що їм мама не потрібна – вони підійшли до мене. Я зробив декілька кроків назад, а вони мене положили на асфальт, одягли наручники. В той час підійшла і моя мама, а потім приїхала швидка. Мене завели а карету швидкої, положили на тапчан, тримали колінами.

Як розповідає Юлія – мама хлопчика, швидку вона викликала сама, бо у Сашка  раніше були приступи «чорної хвороби». Жінка злякалась, як побачила, що хлопчик лежить.

–       У патрульних був позивний 002.  Самі – гімнярі. Не мають де сили діти, йдуть у міліцію і казяться. Приїхала швидка, а вони його запхали вниз, як свиню, – розповідає пані Юлія.

Першим ділом швидка поїхала до наркології,  але лікар сказав, що їм тут немає що роботи, бо хлопчик був тверезим.

–       Знову посадили мене у швидку. Тримали колінами на шиї та талії. І повезли в психіатричну лікарню. Сиділи, вагались, але прийняли мене у 9 відділення, – каже постраждалий.

У лікарні Сашко відчув, що його болить рука і попросив, щоб зняли наручники. Але правоохоронці послухали лише тоді, коли Сашкові вкололи ліки.

За словами Сашка, у нього була футболки в крові, тому медсестра дала йому іншу. Також зафіксували у обліковому журналі садна на спині.

На другий день хлопчика повели на огляд, де він втратив свідомість – Сашко мав дуже низький тиск. До вечора рука почала сильно пухнути. А у понеділок зранку його відправили до хірурга, який діагностував перелом. Згодом приїхала мама та повезла Сашка у дитячу міську лікарню. Рентген показав, що у хлопчика перелом зі зміщенням. У трампункті при оформленні документів, хлопець вказав, що руку йому зламали правоохоронці при затримані. Після того, як йому наклали гіпс, вони з мамою поїхали на ринок. що на вул.15 Квітня, де мама інколи підпрацьовує (вона доглядає за мамою-інвалідом, тому постійної роботи не має – ред.). 

–       Через хвилин 40 до нас приїхав начальник відділку кримінальної міліції у справах дітей Тернопільського міськвідділу Андрій Кульчицький. Він нецензурно виражався  та змусив нас сісти у машину. Відвіз у відділок на Ковальця, 6 та заставив підписати документ, що я був сильно п’яний та сам завдав собі тілесних ушкоджень. Казали, що не випустять нас звідси, якщо не підпишемо цього, – розповідає Сашко.

Оскільки у хлопця зламана права рука, то він під заявою, яку написали самі правохоронці поставив букву “К”.

Згодом знайомий сім’ї порадив звернутись до голови Тернопільської Правозахисної Групи Володимира Шевченка. Він і взявся захищати родину.

Ми звернулись за коментарем до правоохоронців.  Начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник обіцяв розібратись у даній ситуації та запевнив, що за цим фактом, буде проведена перевірка. Зібрані матеріали службового розслідування на даний час спрямовані у тернопільську міську прокуратура для прийняття рішення згідно чиного законодавства.

Коментар прес-служби прокуратури Тернопільської області:
Прокуратурою розпочато перевірку щодо неправомірних дій працівників органів внутрішніх справ при затриманні неповнолітнього тернополянина та нанесення йому тілесних ушкоджень. Відомості за даним фактом внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань.
На даний час слідство триває, його проводить слідчий прокуратури міста Тернополя.

Юзя Мельник, Новини Тернополя “Погляд”

 

 

 

 

-1 thoughts on “У Тернополі правоохоронці неповнолітньому хлопчині зламали руку (фото, відео)

  • 12:12 | 23.09.2013 о 12:12
    Permalink

    Знаю хлопчину і знаю маму. Роботяга, дай Бог кожному. “щоб зняли наручники”. Неповнолітньому не мали права одягати кайданки. Гнати “мусорків” в три шиї! Разом з керівництвом. І не тільки гнати. Думаю ТПГ доведе справу до логічного кінця. Дуже на це сподіваюсь. А ти, Сашко, тримайся!

Коментарі вимкнені.