Віряни УПЦ КП – розкольники, кажуть у Почаєві

Єпископ Тернопільський, Бучацький та Кременецький УПЦ КП Нестор вважає, що передача Почаївської лаври монахам УПЦ МП ще більше утвердить церковну владу Росії над значною частиною українців, які є вірними УПЦ Московського Патріархату, і яких легко ідеологічно налаштувати у вигідному Росії руслі.

«У Почаївській лаврі і так проводять проросійську політику і нетолерантно відносяться до україномовних прочан або прочан з інших конфесій, можна лишень уявити, що буде, коли вони отримають весь комплекс у власність і будуть мати у ньому повну владу», – застеріг єпископ Нестор.

Він також висловив нерозуміння ситуації, коли дане питання вдруге піднімається після того, як у 2012 році громадськість області вже виразилися обурення спробами вилучили лавру із списків об’єктів, які не підлягають приватизації. Проти такої ініціативи було зібрано 200 тис. підписів жителів області.

«Двері лаври відкриті для всіх, але церковні таїнства здійснюються лише для вірян православної церкви. Якщо приходить уніат, то як ми можемо дати таїнство іновірцям?.. Це ж стосується і розкольників, як би вони себе не називали, вони за межами церкви (віряни УПЦ КП, – ред.)», – пояснив позицію Почаївської лаври митрополит Сергій.

На Тернопільщині триває збір підписів до керівництва держави з вимогою не допустити прийняття закону, спрямованого на вилучення Почаївської лаври із списку об’єктів, які не підлягають приватизації.

Чимало політиків та громадських активістів переконані, що з прийняттям законопроекту тут розбудують міцний плацдарм для просування проросійської політики в Західній Україні.  Під зверненням підписалося уже 100 тис. жителів області.

Духовенство та громадськість докладають максимум зусиль, аби цього не допустити. Окрім збору підписів, готують хресні ходи, а, в разі потреби противники приватизації погрожують акціями громадської непокори.

УНІАН

Коментарі вимкнені.