Італійський професор розповів тернополянам, що криза це початок успіху

У залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ ім. І.Пулюя сьогодні панувала науково-духовна атмосфера. Для студентів економічних факультетів питання, підняті італійським професором Джузеппе Арджолас, були цікавими та актуальними. Іноземного гостя привітали ректор університету О.Герман, а також члени Комісії УГКЦ «Справедливість і мир». За словами О.Германа, в наш час гонитва за економічними цінностями губить сутність. Завдання суспільства – розумно поєднати моральні принципи із своєю діяльністю. Отець І.Січкарик додає: « Мир – це не лише період без війни, але стан , коли людина має мир Божий у душі. Хочеться, щоб ми не проклинали темряву, а кожен сам засвітив свою свічку. Адже життя – це не просто проведені на землі 50-80 років. Це – певна місія для кожного.»

Джузеппе Арджолас, професор економіки та комерції Міжнародного Флорентійського Університету в Італії, автор багатьох відомих наукових праць і книг на теми духовності та економічної демократії, наголосив у своїй лекції на поняттях економіки в спільності. Кризу він подає як початок успіху. Причини економічного занепаду порівнюються із причинами хвороби, коли людина не дотримується порад лікаря. Джузеппе Арджолас вважає, що корінь кризи слід вбачати у культурі суспільства. Шляхом вирішення економічних проблем професор розглядає єдність. Це означає, що люди повинні брати участь в житті інших, допомагати бідним. Для цього створюються різноманітні благодійні організації. Основними концептами життя в єдності є діалог, довіра і взаємність. Професор визначає деякі недоліки у програмі викладання курсу економіки і запроваджує певні зміни у неї. На його думку, економічні основи є помилковими, тому студенти-економісти стають егоїстами. Для зміни ситуації слід забрати з курсу економіки ідеї індивідуального досягнення цілей.

Джузеппе Арджолас зізнається, що може читати лекції на протязі 50-ох годин. Тому одна година для студентів – це лише «розжовування вітамінки перед обідом». Та все ж цього часу було достатньо для висвітлення гарних ідей та створення атмосфери духовності. Думаю, після зустрічі кожному з присутніх захочеться запалити свою свічку для подолання темряви.

Оксана Бучко

Коментарі вимкнені.