Касові апарати передаватимуть звіти підприємців автоматично

З 2013 року підприємці, які працюють з касовими апаратами, звітуватимуть до податкової в режимі «он-лайн». Це стане можливим завдяки впровадженню електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.

Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться на контрольній стрічці в пам’яті касового апарату або пам’яті модему, який до нього приєднаний. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС.

За словами в. о. голови ДПС у Тернопільській області Олександра Конончука, таке нововведення позбавить суб’єктів господарювання необхідності закуповувати і зберігати протягом 3-х років сотні кілограмів паперової контрольної стрічки. До того ж автоматична передача інформації значно спрощує процес звітування до податкової.

У свою чергу, електронне звітування надасть можливість дистанційного контролю за представниками бізнесу, що здійснюють розрахунки у готівковій формі, та дозволить ще більше зменшити кількість перевірок таких платників.

На сьогодні переважна більшість перевірок цієї категорії платників проводиться за заявами громадян та інформацією від державних органів про наявність правопорушень у суб’єктів господарювання і є виключно крайнім засобом впливу на недобросовісних підприємців.

За 10 місяців поточного року підрозділами контролю за проведенням готівкових розрахунків ДПС у Тернопільській області проведено 620 фактичних перевірок суб’єктів господарської діяльності, що на 19% менше від аналогічного періоду 2011 року, повідомляє Інфопростір.

Коментарі вимкнені.