Кому у Тернополі вигідно стравити пенсіонерів з перевізниками? (відео)

Нещодавно міський голова Сергій Надал скликав громадські слухання щодо пільгових перевезень у громадському транспорті.
Але ініційований ним захід не відбувся, як запевняють пенсіонери через мера, а за запевненням міської ради – провокаторів.
Майже місяць тому перевізники Тернополя написали лист-звернення до міського голови Сергія Надала з проханням переглянути умови перевезення пільговиків у транспорті міста.
«20 днів тому ми звернулись до міської ради, що у нас безвихідне положення. Сергій Віталійович зустрівся з нами вже після того, як ми почали з пенсіонерів вимагати гроші. Ми пообіцяли, що будемо продовжувати пільговиків возити безкоштовно, але все одно ми довго не зможемо цього робити. У нас великі проблеми. Ми сьогодні підготували лист у Кабінет Міністрів, щоб людям адресно допомагали, доплачували допомогу», – розповідає «Погляду» директор “НАЗАР-ТРАНС Іван Миськів.
Вже 7 травня в Українському Будинку «Перемога» мали відбутись громадські слухання по цьому питанню. В цей день в «Перемозі» було не проступитись – заповнений зал, коридори. Серед присутніх були пільговики, перевізники, представники міськради та громадських організацій. Але найбільше було пенсіонерів. Міську раду представляли секретар міськради Ігор Турський та начальник міського управління транспорту Ігор Мединський. А між посадовцями міської ради сидів Олександр Башта.
Так зване слухання розпочали громадські активісти, яких обурило нехтування цього заходу Сергієм Надалом.
Також тернополянка на сцені згадала передвиборчу обіцянку «свободівського» мера про безкоштовне перевезення пільговиків.
«Шофери теж не хочуть більше так працювати і бути рабами. А міська рада зацікавлена в піднятті цін», – каже жінка на сцені.
В залі лунають вигуки «Мера у відставку», «Мединського на мило», «Ганьба».
Ігор Мединський намагався почати діалог з громадою. Його запитали скільки коштів перевізники платять кожного дня у міську раду. Чиновник запропонував це питання задати самим перевізникам. .

На сцену вийшла пенсіонерка, яка розповіла про те, що не раз зверталась з пропозицією до влади допомогти проводити громадський контроль за пасажиропотоком у маршрутках.

Проте перевізники вважають, що у них і так налагоджений повний контроль за пасажиропотоком та обігом коштів. Про це розповів «Погляду» директор “НАЗАР-ТРАНС Іван Миськів.
«На сьогодні в кожному підприємстві в автобусах є камери. І по камерах ми рахуємо. Бардаку не має. Контроль є нормальний. Громадські контролери нехай підходять. Я поспілкуюсь і можливо дозволю».

Словом, учасники громадських слуханнях не змогли ні обрати головуючого, ні сформувати порядок денний. Тому згідно Статті 13. 4. Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» слухання, як такі не відбулись.
Як це були дивіться на відео.

Жінка каже, що це навмисно паніку наводять серед народу.
«Громадські слухання не є легітимними». Тернополяни кричать «Ганьба» Олександру Башті.


Перевізники залишили приміщення.

«Ми прийшли сюди, щоб порадитись з людьми, що можна далі зробити. Може б вони дали нам свої пропозиції. Ми свої. На сьогодні у мене рахунки в мінусах. Я заборгував за паливо, за запчастини. Доходить до того, що не маю чим зарплати платити шоферам. Але нам не дали виступити і донести до людей свої проблеми. Ми прийшли порадитись, а не з тим, що ми вже підняли ціни, – коментує це Іван Миськів.

Люди хочуть бачити Надала

«Нас підвів наш голова. Він нас має за бидло. Ми йому були потрібні лише тоді, коли була виборча компанія. Будьте розумні, більше такого нахабу до влади не пускайте. Не треба нам такого. Хто такий Мединський. Він не має права за Надала говорити»

Багато пенсіонерів після таких «дебатів» почали залишати приміщення. Між собою говорили «Чому Сергій Надал не прийшов, він ж по телевізору запрошував нас».

Коментар представника перевізників директора “НАЗАР-ТРАНС Івана Миськіва:

Ми прийшли не дискотувати, ні з ким не сваритись, ми прийшли розказати свою позицію. Які в нас проблеми та порадитись з людьми, що можна далі зробити. Може б вони дали нам свої пропозиції. Ми свої. На сьогодні у мене на рахунки в мінісах. Я заборгував за паливо, за запчастини. Доходить до того, що не маю чим зарплати платити шоферам. Але нам не дали виступити і донести до людей свої проблеми.

Ми прийшли порадитись, а не з тим, що ми вже підняли ціни.

Журналіст: Але ж Ви вже заборонили пенсіонарам безкоштовний проїзд в транспорті. Спочатку зробили, а тоді прийшли радитись.

Іван Миськів:
20 днів тому ми звернулись до міської ради, що у нас безвихідне положення.Сергій Віталійович зустрівся з нами вже після того, як ми почали не возити людей. Ми пообіцяли що будемо продовжувати, але все одно ми довго не зможемо цього продовжувати. У нас великі проблеми. Ми сьогодін підготували лист у Кабінет Міністірв, щоб людям адресно допомагали, доплачували допомогу.
Журналіст: Чому не вдалось сьогодні поспілкуватись з тернополянами?

Іван Миськів: були спеціальні люди, які мали намір виступити проти голови. Голова сам запронував всім перевізникам 6 пільговиків возити безкоштовно. Ми послухали. Ми возили їх за свій кошт. Нам держава не повертає. Ми вже не в силі. Ми багато років це робили. Але нам не то що не дякують, а клянуть. Ми беремо 7, 8 пільговиків, а 10 вже кляне. Ми за свої гроші таке отримуємо. Ми могли возити до певного часу.
Журналіст: На слуханні люди озвучили домогти котролювати пасажиропотік. Як ви дивитесь на це?
Іван Миськів: Ми не проти. Ми контролюємо самі. І садили своїх людей. На сьогодні в кожному підприємстві в автобусах є камери. І по камерах ми рахуємо. бардаку не має. Контроль є нормальний.
Журналіст: Чи дозволите Ви громадським контролерам попрацювати?
Іван Миськів: Нехай підходять. Можливо і дозволю. У нас контроль є. У нас все відлагоджено. Проблема не в цьому. 

Коментар громадського контролера (ім’я та прізвище відомі редакції):
«Я ще жодного разу не звітував, бо побачив, що немає змісту. Але якщо взяти “правила перевезення”, то порушуються всі і контролю взагалі не має. Поки не будуть людей штрафувати за безквитковий проїзд та ввести облік пасажиропотоку, то доти бардак і буде. Також треба контролювати їхні витрати – от бензин подорожчав і «кіпішують», а маршрутки, як «диркали» по 10-15 хв на зупинках так і «диркають». Також водії часто без прав їздять і навіть не мають ніяких меддопусків. Але справа не в бензині і далеко не в його ціні, а в тому, що напевно підняли «таксу» для перевізників,  бо вибори. А це з однієї маршрутки від 200 до 800 баксів на місяць».

Як стало відомо «Погляду» ситуацію з пенсіонерами хтось навмисне нагнітає. Роблять це для того, щоб люди вийшли на мітинги для розхитування спокою.
Також нагадаємо, що інформацію про те, що перевізники відмовляються возити деяких пільговиків безкоштовно, було відомо ще 20 днів тому.

-1 thoughts on “Кому у Тернополі вигідно стравити пенсіонерів з перевізниками? (відео)

  • 14:23 | 8.05.2014 о 14:23
    Permalink

    Надал категорично виступає проти скасування пільг!
    То перевізники зажралися!!!!
    Хами!
    Обіцяли підняти сервіс, і де????

  • 16:03 | 8.05.2014 о 16:03
    Permalink

    Скільки того Тернополя,щоб було нерентабельно возити по 2.50.Треба бойкотувати перевізників, всі ж догадуються,хто багатіє на цьому.Нехай дають більше тролейбусів,заодно подбають про екологію і позбавляться корупційного геморою.

  • 17:15 | 8.05.2014 о 17:15
    Permalink

    А що зробили перевізники з того, що обіцяли, коли тариф піднімали. Я Надала підтримую – мають всіх возити безкоштовно!!!

  • 18:55 | 8.05.2014 о 18:55
    Permalink

    Як я зрозумів, то Турський приніс від Надала радісну звістку про те, що пільги скасовуватись не будуть, а провокатори спробували йому нахамити. Не вдалось.

  • 19:21 | 8.05.2014 о 19:21
    Permalink

    Дуже дивно, що саме перед періодом, у який очікуються провокації, назріла ця тема.
    Завтра-післязавтра обурені пенсіонери вийдуть на мітинг перед міською радою і на телеканалах паРаші появиться картинка, що на Західній Україні теж не вдоволені владою (їм там пофіг про що вони кричать)

    Вихід повинен бути такий: якщо С.Надал не провокатор, нехай як хоче (хоч зі своєї кишені), але не дозволить “образити” пенсіонерів.

  • 23:29 | 8.05.2014 о 23:29
    Permalink

    Шановні!! влада і перевізники заодно, просто дурять нам голови, їх цікавить одне прибутки! А раз влада так турбується про нас хай розірве з ними договора і подивимось

  • 19:04 | 10.05.2014 о 19:04
    Permalink

    1. Треба спершу розібратись, з якого бюдету йде компенсація пільг. І тоді стане чіткіше зрозумілою позиція Надала.
    2. Потрібно поміняти систему: видавати квитки, квитки- строгої звітності, і, відповідно з виручки платити податки.
    Зараз що відбувається? На запитання Мединському :”скільки коштів перевізники платять кожного дня у міську раду?”, Чиновник запропонував це питання задати самим перевізникам. Пан МЕдинський, за кого ви маєте громадян? А мое б, ви самі прийшли підготовленими на громадські слухання? Але ваша задача була- чимскоріше викртуитись, а це ви вмієте. Надал не прийшов на зустріч- і це неправильно, бо і в нього є маршрути і громада вам хотіла поставити питання в т.ч.
    Надал зіштовхнув лобами перевізників з пенсіонерами, пенсіонери зчинили бунт. Відповідно, ціну піднімлять …працюючим, як завди. Вот так Надал і спланував вирішити цю проблему.

Коментарі вимкнені.