Корупція на Тернопільщині виявилась сильнішою або Чому чиновників не карають за злочини

Ще у квітні цього року у Збаражі проти депутата, начальника  жіночої виправної колонії Ретюка Олександра  розпочали службове розслідування. Тоді прокуратою Тернопільської області здійснювалося кримінальне провадження за фактом перевищення владних повноважень чиновника. На підставі усних домовленостей із керівництвом колонії громадяни вивозили ув’язнених за межі колонії для виконання різного роду робіт. Задокументовано, що з серпня 2013 року по березень 2014 року службові особи колонії 9 разів вивозили ув’язнених на різного роду роботи за межі колонії. За ці роботи звісно ніхто нічого не платив ув’язненим.

«Останній факт, коли вивозили ув’язнених за домовленістю,то вони прибирали садок в одному з районів області» – сказав тоді Юрій Гулкевич. Слідство тривало  за ч.3 статті 365 ККУ.

І вже на днях на сайті ОРД з’явилась інформація, що прокурор Тернопільської області дав вказівка закрити справу де фігурують Начальник 63 жіночої колонії та суддя апеляційного суду Тернопільської області.

Мова йде про незаконне залучення до роботи в’язнів (жінок) 63 колонії що у Добриводах. Фактично це рабська праця без волі засуджених.

З серпня 2013 року було задокументовано, біля 10 ти епізодів незаконного залучення до роботи, без договорів, без конвоювання, на великих відстанях від колонії і навіть тих яким не рекомендовано працювати ще й у вихідні дні! Начальник 63 колонії Ретюк Олександр Олександрович – полковник внутрішньої служби, на час проведення слідства «вті»к на пенсію. Зараз (після закриття справи) відновлюється на посаді, вже як цивільна особа. Крім того, все це відбувалося з покривання 1-го заступника М. А. і заступника по комунальній службі Д.А. Які також були фігурантами цієї справи. Всі матеріали зафіксовані на аудіо, фото та відео. Крім того багатьма протоколами пояснень та допитів. В тому числі і працівники колонії розповіли цікаві факти. ОРС велася по цих героях з серпня 2013 року. Але за вказівкою нового Тернопільського прокурора Гулкевича справу закрили. Просто викликали слідчого і сказали справу закрити. Ось така нова влада! А все тому що жінок на роботу возили і до судді Тернопільського апеляційного суду Х.Н. (до речі її навіть жодного разу не було допитано в цій справі), проте в справі є і аудіо докази і фото докази. Не зважаючи на це, довести справу до суду не вистачає сміливості. Чи які ВАШІ думки???? Також возили до колишнього директора цукрового заводу м. Збаража, В.Б., в справі є мінімум 2 факти. Це також не враховано аж цілим прокурором області. Є також і факти, коли жінок з в’язниці возили до працівників Збаражської прокуратури. Також на записах що є в справі підтверджуються факти розкрадання майна колонії, вивіз продуктів харчування і не тільки!!! Проте вже 29 травня 2014 року за вказівкою прокурора Гулкевича справу було закрито за відсутністю складу злочину. Мабудь таким чином “нова” влада заробляє — продаючи справи. Спочатку справа знаходилась у слідчого Герасимчука, а пізніше і до закриття була у Синюти. Слідчі зробили все що було в їх силах. Та на жаль корупція виявилась сильнішою. Що би там не говорили про люстраційні процеси, та точно змін жодних не буде. Одні злочинці змінили інших.

Обласна прокуратура надала «Погляду» коментар щодо даної ситуації:

Дані про незаконне залучення до праці засуджених осіб однієї з колоній області знайшли підтвердження в процесі досудового розслідування кримінального провадження за статтею 365 КК України.

Ревізією, призначеною в ході досудового слідства встановлено, що внаслідок незаконних дій керівництва колонії заподіяні збитки на суму близько 5000 гривень. Водночас, статтею 365 КК України чітко визначено, що сума збитків вважається істотною шкодою, якщо вона перевищує 57 тисяч гривень, тому за такі дії не передбачене кримінальне покарання. Збитки у ході слідства відшкодовано повністю, а керівник колонії в діях якого, відповідно до закону вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, а не кримінального діяння, 22 квітня 2014 року звільнений із займаної посади. Отож, слідчий слідчого відділу прокуратури області прийняв обгрунтоване рішення про закриття кримінального провадження.

Comments are closed.