Кожного дня ми маємо доказувати своїй державі, що ми не злочинці, – чому тернополяни вийшли під Верховну Раду

Третього червня підприємці Тернопільщини разом з представники МСБ з усіх куточків України приїхали до Верховної Ради, щоб висловити своє незадоволення політикою знищення малого та середнього бізнесу в Україні, тобто основи середнього класу. І це в час, коли кожен день для країни – на вагу золота, коли основним показником “вибирання з ями” має стати збільшення сектору малого та середнього бізнесу.Замість того, щоб змінювати акценти, щоб створювати умови для легкого входження в сферу МСБ нових суб”єктів (тобто для збільшення кількості громадян, які не будуть залежні від “захищених” статей бюджету), урядова політика направлена на згортання МСБ. Замміністра фінансів пані Макєєва відкрито говорить про це з усіх інформаційних трибун : “Не можете заробляти чи заробляєте мало – ідіть на роботу до великих компаній, які потребують робочої сили, ставайте найманими працівниками”.

Цікаво, як це узгоджується з політикою деолігархізації, про яку так гарно говорив Президент у Парламенті?! Скрізь тотальна БРЕХНЯ , яка покликана любою ціною зберегти корупційне українське царство. Чим вищого рівня чиновник – тим більш безвідповідальна і нагла брехня. А ще – ЗНЕВАГА і ЗВЕРХНІСТЬ. На жаль, на зміну страшним ЛЕВАМ прийшли підступні ШАКАЛИ, які сміються і плюють тобі в очі одночасно. Я особливо відчула це під час засідання податкового Комітету, на якому була присутня разом з трьома своїми колегами. Для більшості з присутніх там депутатів і чиновників ми – “М”ЯСО”, ПУСТЕ МІСЦЕ, на яке можна не звертати увагу. І я дуже хочу, щоб малий і середній бізнес не подарував цього, щоб касовий апарат (хоч , по великому рахунку, справа далеко і не в ньому) став тією іскрою, яка б запалила потужний вогонь підприємницького руху, ВОГОНЬ, який би спалив ту (нами ж з вами фінансовану) машину по знищенню вільних і незалежних людей. І я ще раз хочу наголосити (про що вже писала раніше): це не буде рух проти касових апаратів, проти європейських стандартів спілкування бізнесу з клієнтами, як це хоче показати уряд (бо сам по собі РРО – це дуже корисна річ, це обліковий пристрій, якого немає чого боятися). Боятися треба тих, для кого РРО має стати засобом терору, способом «доїння» бізнесу. Адже ніж можна використати , щоб вбити людину, а можна – для приготування їжі. Введення РРО без проведення справжньої, а не бутафорної податкової реформи, – це шлях до знищення МСБ чи, принаймні, до заганяння його в тінь.
У цивілізованих країнах створюються всі умови, щоб якомога більша кількість людей могла легко входити в середовище МСБ і , що цікаво, різні державні та громадські інституції проводять велику роботу, щоб ви там не лише залишалися довго, але й з року в рік збільшували свої статки, розвивали свій бізнес, створювали нові робочі місця чи нові можливості. У європейській економіці держава гордиться тим, що підприємець стає багатшим, розвивається, збільшує свої статки, має час на постійне навчання, самовдосконалення та подорожі. А що у нас? Нас заганяють у «стійло», контролюють, щоб ми часом не вторгували чи не виробили більше дозволеного, звинувачують у всіх гріхах і проблемах сьогодення. Підприємництво – це як покарання, це як останній шанс (точніше , передостанній шанс, бо останній – це виїзд закордон) влаштуватися у житті, якщо не вийшло прилаштуватися у якомусь державному органі. Чи не часто ви , ті, хто працює інколи по 24год на добу без вихідних, без оплачуваних відпусток, без пільг і субсидій, чуєте образливі слова типу : треба повідбирати у них ті магазини, ферми, фабрики, цехи; треба перевірити, за що він собі таку машину чи телефон купив; як це він собі дозволив на тиждень до Єгипту полетіти? Значить має лишні гроші. Нема чого тратити їх на себе і свою родину – хай платить хабарі, купляє непотрібні ліцензії, а гроші на заплановану відпустку чи оплату навчання дитини хай краще витратить на придбання касового апарату, який сам по собі в жодному разі не зможе вивести з тіні готівковий обіг , не легалізує доходи громадян (ВСІХ, А НЕ ЛИШЕ ПІДПРИЄМЦІВ), не забезпечить зростання економіки, не змінить принципи розподілу державних коштів у нашій країні, у якому якраз і ховаються всі причини наших проблем. Адже цього року буде 24 роки як ми вибрали для України європейський , ринковий шлях розвитку, але у переважній більшості продовжуємо жити за правилами комуністичної, командно-адміністративної економіки, в якій держава – це апарат насилля, а не партнер, не сервісна служба. В якій , на жаль, підприємець, представник бізнесу – не звучить гордо, а образливо. Кожного дня ми маємо доказувати своїй державі, що ми не злочинці, що ми той прошарок людей, збільшення якого сьогодні є шляхом економічного порятунку держави. Але нас не чують чи роблять вигляд, що не чують. А , може, просто нам , підприємцям, треба навчитися об”єднуватися , щоб говорити впевнено і переконливо, а головне – всім разом, щоб бути почутими ?!
ТОМУ 17 ЧЕРВНЯ 2015 РОКУ О 13.00 ГОД ПІД СТІНАМИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ МАЄ ЗІБРАТИСЯ СТІЛЬКИ ПРЕДСТАВНИКІВ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ, ЩОБ НАС ПОЧУЛИ

Керівник МО ВО “Фортеця” Скакун Людмила

Коментарі вимкнені.