Палити чи не палити – що думають на Тернопільщині про заборону паління

У грудні в Україні вступає в силу закон про заборону куріння в громадських місцях. Перед початком маcштабної антитютюнової кампанії “Півострів змін” вирішив дізнатися думку мешканців міста на цей рахунок.

Законом забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів в приміщеннях підприємств ресторанного господарства; в приміщеннях закладів культури, в приміщеннях закритих спортивних споруд. Дана заборона також стосується закладів охорони здоров’я, навчальних та освітньо-виховних закладів, дитячих і спортивних майданчиків, стадіонів, під’їздів житлових будинків, громадського транспорту.

З 16 грудня 2012 року працівники правоохоронних органів будуть зобовязані реагувати на всі випадки порушення громадянами норм даного Закону. Перший штраф – від 51 до 70 грн., при повторному порушенні винуватцю загрожує від 170 до 340 гривень.

Невеличке опитування жителів нашого мальовничого містечка показало, що вони схвалюють прийняття закону. Заліщани не хочуть, щоб візитною карткою їхнього міста були недопалки на асфальті, тому палко надіються, що правоохоронні органи допоможуть в цьому.

Богдан, гімназист:

«Мало віриться, що в нашій державі прийняли закон про заборону куріння в громадських місцях, а ще менше віриться, що багато хто буде дотримуватися його. Сам закон мені не загрожує…(посміхається), бо не є прихильником куріння».

Андрій, студент:

“На мою думку, закон не допоможе зменшити кількість курців України. Те, що люди перестануть палити в громадських місцях, не означає,що вони взагалі цього не будуть робити.Людям, особливо молоді, потрібно надати якусь альтернативу”.

 

Андрій, студент:
“Згідний з законом”

 

 

Михайло, пенсіонер:

«Коли був молодим, міг зловживати сигарами, але тепер, на щастя, не палю і не вживаю алкоголю. Прикро бачити нерозумну молодь, яка сама шкодить своєму здоров’ю. Хотілося б вірити, що цвіт нашої нації не робитиме помилок».

 

Михайло та Іван, студенти:
Іван: «Радий закону. Маю надію, що тепер мені не прийдеться бачити гарненьких дівчат з сигаретами в руках. »
Михайло: «Можливо, українці менше витрачатимуть грошей на свою ж смерть. ..(smiling)».

 

 Христина Мандзюк

Коментарі вимкнені.