Лікарі б’ють на сполох – кліщі “доїдають” тернополян

Лікарі теж б’ють на сполох – п’ятнадцять-шістнадцять людей щодня упродовж травневих свят звертались у Тернопільську міську лікарню швидкої допомоги зі скаргами на укуси кліщів. З настанням тепла комахи активізувались, кажуть медики, і чатують на людей на деревах і в траві. За останні роки пацієнтів з укусами кліщів у лікарні швидкої допомоги значно побільшало.

Кінець весни-початок літа – пора, коли кліщі найбільш активні. Зустріти їх можна як у лісі, парку, так і в міській алеї. При укусі кліщ виділяє знеболюючу речовину, тому часто залишається непоміченим, проте не менш небезпечним. Укуси кліщів загрожують такими захворюваннями, як хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

– Цей кліщ в шкіру не влізає, повністю тільце знаходиться над шкірою, але носик і головка занурені в шкіру. Коли люди стараються самі їх видалити, вони відривають тільце, а носик залишається. Потім приходять з цими залишками кліща для того, щоб видалити цей носик. Носик дуже маленький, його важко видаляти і його доводиться видаляти з кусочком шкіри, – розповіла ТВ-4 черговий травматолог Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Тетяна ГАНИЧ.

Іти на природу у головному уборі, закритому одязі світлого кольору та ретельно оглядати тіло і речі після прогулянки у лісі чи парку. Ці правила безпеки відомі усім. Проте це далеко не все, що потрібно пам’ятати, відпочиваючи на природі, адже кліщ може залізти навіть під одяг.

– Тут є декілька, напевно, методів – і обробляють шкіру різними препаратами проти комах і проти кліщів. Є такий старовинний спосіб, його застосовують жителі тайги, вони перед виходом в тайгу, а там є кліщі, які викликають енцефаліт. То вони, виявляється, перед виходом в тайгу, вони їдять зелень часнику і часник. І, очевидно, це відлякує кліщів, – каже Тетяна ГАНИЧ.

У весняно-літню пору після прогулянки варто уважно оглядати своє тіло і дітей. У будь-якому випадку, якщо ви виявили кліща, його потрібно негайно видалити, обов’язково звернувшись за медичною допомогою.

Коментарі вимкнені.