Люди з інвалідністю перевірили Апеляційний суд Тернопільської області на доступність, зручність та комфорт

З метою забезпечення рівного доступу до правосуддя людей з інвалідністю, на виконання доручення Державної судової адміністрації України щодо вжиття заходів забезпечення доступності об’єктів судової влади для маломобільних категорій громадян 22 травня 2018 року в Апеляційному суді Тернопільської області проведено аудит доступності приміщень.
До участі в обстеженні Будинку правосуддя було запрошено голову Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” Михайла Костіва та депутата Тернопільської обласної ради, відомого громадського діяча, інваліда 1 групи Олександра Башту. Разом із заступником керівника апарату Апеляційного суду Тернопільської області Романом Вавриком та головним спеціалістом зв’язків зі ЗМІ (прес-секретарем) Жанною Попович вони ретельно оглянули прилеглу територію, починаючи від автостоянки для людей з інвалідністю.
Слід зазначити, що декілька років тому справа від входу до будівлі встановлено зручний пандус та кнопку виклику працівника суду, відповідального за організацію доступу маломобільних категорій громадян до приміщення Апеляційного суду. Також зі всіма працівниками апарату суду проведено інструктаж щодо етики спілкування з особами з інвалідністю та маломобільними категоріями громадян.
Перед центральним входом, у вестибюлі, перед ліфтом, залами судових засідань та канцеляріями — у кримінальних та цивільних справах Апеляційного суду встановлено інформаційні таблички зі шрифтом Брайля, що допоможе громадянам із вадами зору зорієнтуватись у приміщенні.
З урахуванням рекомендацій Урядового Уповноваженого з прав осіб із інвалідністю, для людей зі слабким зором на центральних сходах Будинку правосуддя, у коридорах, залах судових засідань та на сходових майданчиках Апеляційного суду спеціальною жовтою фарбою зроблено маркування.
На першому поверсі обладнано універсальну туалетну кабінку.
Підбиваючи підсумки аудиту, запрошені в цілому позитивно оцінили умови перебування людей з інвалідністю та маломобільних категорій громадян у приміщенні Апеляційного суду Тернопільської області, та вказали не окремі недоліки, які ми будемо намагатись якомога швидше усунути, – повідомляє п
рес-служба Апеляційного суду Тернопільської області.

Коментарі вимкнені.