Люстрація у Тернополі: чи стане прокурором області кум Надала?

Сергій БанахЙмовірним претендентом на посаду прокурора Тернопільської області є Сергій Банах.
Майже рік тому, 1 листопада 2012 року у прокуратурі Тернопільської області колективу було представлено першого заступника прокурора області Сергія Володимировича Банаха, який до того працював прокурором міста Тернополя, а також заступника прокурора області – Павла Васильовича Павлюка, який до того працював в апараті Генеральної прокуратури України. Для Сергія Володимировича це був серйозний крок у кар’єрному рості і ще одна сходинка у майбутньому до отримання посади обласного прокурора. Зазначимо, щоб у Генпрокуратурі так прийнято, що лише з посади першого заступника можна стати прокурором усієї області.

Після подій на Майдані прокурори обласної прокуратури та районів висловили недовіру своєму шефу – прокурору області Геннадію Мовчану, – повідомляє ІНТБ.
Зокрема, перший заступник прокурора Тернопільської області СЕРГІЙ БАНАХ сказав:
«Вважаємо, що прокурор області Геннадій Мовчан не вжив заходів до збереження громадського спокою та правопорядку в області, що призвело до порушення демократичних прав і свобод громадян, підриву довіри населення до органів прокуратури. Внаслідок бездіяльності прокурора області в ніч невдоволеними громадянами знищено майно та документацію прокуратури Тернопільської області. За таких обставин вважаєм, що Геннадій Мовчан не має морального права очолювати прокуратуру Тернопільської області».
Зараз в Тернополі активно обговорюють те, що саме Сергій Банах може очолити прокуратуру в області.
До того, за інформацію видання Сорока Сергій Банах є кумом Сергія Надала.

Декларація Сергія Банаха за 2010 рік:
За 2010 рік пан Сергій отримав майже 82 тисячі гривень прибутку, з них – 74 тисячі – зарплата. 7637 гривень Сергій Банах отримав матеріальної допомоги. Його дружина не отримувала зарплати у 2010 році. Принаймні у декларації не зазначено. Але вона получила 35 тисяч гривень матеріальної допомоги.
Про майно міського прокурора не зазначено в його декларації . Проте, на його утримання сім’я прокурора Тернополя витратила 6 тисяч 608 гривень.
Газета Номер один писала про декларацію прокурора 2012 роки:
2012 року екс-прокурор Тернополя, а нині перший заступник прокурора області заробив 167 226 гривень, тоді як його дружина отримала лише 15 000 грн. в якості страхових чи пенсійних виплат. Відтак багатодітна сім’я Банахів скромно жила на 15 000 гривень у місяць.
Однак у Банахів є простора квартира площею понад 152 кв. м й одразу 2 автомобілі: «Шкода СуперБ» 2008-го року (нинішня ціна на ринку – від 120 000 грн.) і престижний «Тойота Кемрі» 2011 р. в. (ринкова вартість від 260 000 грн.). Цікаво, що зараз велика сім’я Банахів мешкає у просторому приватному будинку у Великих Гаях, однак ані його, ані навіть земельної ділянки у декларації чиновника немає. Відтак доводиться припускати, що, маючи простору квартиру, Банахи змушені винаймати чуже житло.

Сьогодні журналіст “20 хвилин” Андрій Шкула відвідав маєток прокурора у Кременці:

Три великих будинки зі зруба, одна кам’яна будівля, грот, та невеличкий сосновий бір сотих на двадцять обнесені металевогою огорожею. Поряд майданчик для заняття спортом, гойдалки, дерев’яна спостережна вежа, рукотворний ставок з причалом та пляжем. Подвір’я, ставок та облагороджена територія займають більше гектара…

Сергій Банах – заступник прокурора Тернопільської області. Бізнесом, оскільки державний службовець, чоловік не займається то ж володіти таким будинком не може. І офіційно не володіє. Вся нерухомість та земля належть батькові прокурора Володимиру Банаху. Проте люди з села Кімната, де ми відшукали маєток, при запитанні “Чиє добро?”, відповідали: “Та чиє. Прокурора!”.

До володінь, як дізналися, не часто приїздять люди. За господаркою, звичайно за плату, дивляться селяни. Проте нам пощастило: коли завітали до будинків, зустріли власника.

– Тут не Сергій Банах живе, а Володимир Банах, – відповів чоловік років 60 з вигляду коли почали розпитувати. – Я його батько, Сергій буває рідко. Кажу вам чесно, то все моє, є всі документи. Купляв, робив. Я вже десять років в бізнесі, працюю директорм фірми, яка працює суто на Європу. Яка зарплата казати не буду, але вона дозволяє будувати плюс в кожного ж є якісь збереження.

Живе чоловік, як розповів, в Шумську. Будівлі родина використовує як дачі.

– Це я для внуків, вмене їх шестеро, – каже чоловік. – Тут і діти з Кінної приходять, ми не відгороджуємось від людей, дітей. Сергій до того немає ніякого відношення. Він звичайно прийзджає, він же моя дитина. Сам має четверо дітей.

Ділянку чоловік купив зі старим будинком і п’ять років, як розповів, будувався.

– Сергій має лише квартиру в Тернополі, – говорить батько. – Більше нічого. Ні будинків ні дач. Я вас розумію і ту ситуацію. Але хочу сказати, що мій син пройшов шлях від слідчого прокуратури до тої посади, що є. Мені прикро, що там про нього хтось щось говорить. Я сином горджуся. Він справедливий і добросовісний. А та ситуація, що була… ну прислали варяга (про Мовчана – ред.) і він робив, що хотів і давив на всіх підлеглих. Що вже зробиш.

Нагадаємо, що  сьогодні підприємці під час обгорення питань про люстрацію, висловили пропозицію не допускати повторно до посад начальників та заступників держустанов міста.

-1 thoughts on “Люстрація у Тернополі: чи стане прокурором області кум Надала?

 • 17:43 | 26.02.2014 о 17:43
  Permalink

  Ходять чутки, що Банахом вже все проплачено,відносно майбутньої посади! Дай Боже, щоб це не сталося!!!

 • 18:09 | 26.02.2014 о 18:09
  Permalink

  Бицюру люструвати. Він ховається за Надала, а освіта і медецина то його поприще. Хай відповідає за всі хабарі, котрі йдуть йому в кишеню.

 • 18:45 | 26.02.2014 о 18:45
  Permalink

  то буде капець коли до влади дорветься той бик.Постає питання чи треба було боротися,щоб відкрити дорогу злодію.Які він має маєтки.Добре що ще є тато є ким прикритися.Банду геть!!!!!!!!!

  • 21:40 | 26.02.2014 о 21:40
   Permalink

   хапуга “до мозга костей” як і його тато, гонити таких чим подалі,він готовий вже перефарбуватися аби дальше сидіти на посаді. міняти треба всіх. хіба люди вмирали за те, що б злодій з зампрокурора став прокурором? Слава героям! Шумськ.

 • 19:05 | 26.02.2014 о 19:05
  Permalink

  Нехай ще навідаються в Великі Гаї, там також маєток Банаха не меньший, фермерське господарство його кума Березовського в Товстолузі спонсорується Банахом, ігрові автомати в районі ТАНГу також його. Живе на зарплату?????

 • 19:42 | 26.02.2014 о 19:42
  Permalink

  Який Банах?! Ні в якому разі цього не допустити Це відомий корупціонер. У нього зокон-дишло. Та в нього нема нічого святого крім грошей. Мітлою поганою гнати. Не дай Бог! Якщо це станеться то і Надала гнати. Ніяких кумів сватів і прочої швалі!!!

 • 12:51 | 27.02.2014 о 12:51
  Permalink

  Ходять слухи що на Погляд за ці статті почала тиснути наша сволота !!! Люди знаю на 100% Погляд один з перших відправив журналістів на майдан, вони були під час другого розгону майдану , в КМДА під час спроби штурму, та 22 коли вбили перших Героїв та готові були стояти для захисту майдану не як журналісти а як Громадяни України , коли їм дзвонили родичі і казали тікйте з відтам – усі залишились на Майдані . Не дайте нагнути владі чесні ЗМІ , підтримайте журналістів Погляду , не матеріально а морально !!! Вчора побачив пост Фартушняка Ю. директор Ух-радіо на ФБ , про те що Надала клюють нечесні ЗМІ : Погляд , Про все , ТТ … зробіть прес-конференцію , вони так бояться від корита відірватись що аж піна з рота йде . Надал зайняв позицію Тимошенко !!!

 • 13:38 | 27.02.2014 о 13:38
  Permalink

  кожна людина судить когось, а сама не краща!!! наш народ є завісний і злий!!! і заслуговує на те, що має! і ніхто і нічо в державі не змінить, так як ми всі одинакові! а коли людина починає судити іншу людину – нехай перш за все почне з себе!!!

 • 15:14 | 28.02.2014 о 15:14
  Permalink

  більше хабарів ніж банах в тернопільській прокуратурі ніхто не взяв!!спитайте тих хто з ними зтикався.Мовчана попер тоже банах,шоб самому його місце заняти.А його ігрові автомати біля ТНЕУ хай надал і закриває,раз так піариться зараз шо закриє ігрові клуби всі в Тернополі!!хай докаже шо не ділиться з кумом банахом.хабарники!!

Коментарі вимкнені.