Масштабною смолоскипною ходою, фаєр-шоу та народним віче молодь «Соколу» зі всієї України відзначили свою 123-тю річницю у Тернополі (Фоторепортаж)

У суботу, 11 лютого, з нагоди 123-ї річниці з дня створення Всеукраїнської громадської молодіжної націоналістичної організації «Сокіл» у Тернополі відбувся націоналістичний зліт «Соколи Майдану». Урочистим смолоскипним «Маршем Правих традицій» майже пів тисячі націоналістів ‒ представники осередків «Сокола» з Тернополя, Одеси, Запоріжжя, Хмельницького, Чернігова, Черкас, Кропивницького, Києва, Житомира, Вінниці, Рівного, Львова ‒ пройшли вулицями міста. До урочистостей також долучився лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Захід організував тернопільський осередок «Сокола» за підтримки голови Тернопільської міської «Свободи», учасника московсько-української війни Володимира Стаюри.

«Марш Правих традицій» прослідував від бульвару Данила Галицького Проспектом Степана Бандери через середмістя до Музею політичних в’язнів. Там «сокільці» вогняною виставою вшанували пам’ять націоналістів та борців за Україну, які відали своє життя у боях та у в’язничних катівнях. Далі смолоскипний марш рушив до пам’ятника Степанові Бандері та королю Данилові Галицькому. Опісля сотні націоналістів вирушили на головну площу Тернополя ‒ Театральний майдан, де відбулося народне віче.

Звертаючись до учасників заходу, лідер ВО «Свобода» привітав побратимів із річницею створення «Сокола» та наголосив, що активісти молодіжної організації ‒ це майбутнє Української держави.

«На моїх очах та усієї свободівської родини відновлювався, зростав і міцнішав «Сокіл». Дивлячись вам в очі, я бачу, як за короткий час ви стали дорослішими. Це сталося передусім через участь у Революції гідности, де «сокільці» були у перших лавах боротьби з режимом, через війну, де з перших днів ви створювали структури добровольчих батальйонів, входили до Збройних Сил і Нацгвардії, щоби боронити Україну на передовій. Нині більше тридцяти «сокільців» стали депутатами місцевих рад, і як голова «Свободи» стверджую, що ваші побратими ‒ одні з найактивніших депутатів, що вміють і воювати, і відстоювати соціальні і національні права українців у місцевих радах», ‒ підкреслив Олег Тягнибок.

Голова організації «Сокіл», учасник московсько-української війни Юрій Черкашин («Чорнота») нагадав, що активну боротьбу «сокільці» розпочали далекого 1894 року, згодом пройшли горна Першої світової війни, активно воювали у складі Українських Січових Стрільців. У час Другої світової війни совєцька влада всіляко намагалася знищити й стерти з історії навіть згадки про «Сокіл». Однак нічого у ворога не вийшло й багато «соколят» стали оборонним фундаментом Української Повстанської Армії у протистояннях з НКВД. Битви, перемоги і поразки гартували дух, міць, силу, любов до України та української ідеї «Сокола».

«2013 року «Сокіл» займав передові позиції у боротьбі проти режиму Януковича у час кровопролитних боїв на Лютеранській, Грушевського, Інститутській, гідно пройшов Революцію гідности! З початком весни 2014 року, коли розпочалася московсько-українська війна, «сокільці» складали велику частину захисників України на передових позиціях на фронті, воюючи проти російського агресора у складі добровольчих батальйонів «Січ», «Карпатська Січ», Збройних Сил України, Нацгвардії та «Легіону Свободи». Історія змінює, зміцнює, додає нових сил нашій організації, і я пишаюся тим, що є її членом. Я впевнений ‒ майбутнє української нації стоїть за нами!» ‒ наголосив Юрій Черкашин.

Голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода», учасник московсько-української війни Володимир Стаюра додав, що «сокільці» є творцями нової історії.

«Нині ви вже творите сучасну українську історію, змінюєте і показуєте напрямок розвитку справжньої української молоді. За вами майбутнє, на вас уже орієнтується молодь України! Пишаюся, що сьогодні ми зібралися усі разом, аби зафіксувати цей історичний момент, який дає відлік початку розбудови сильної, сучасної націоналістичної держави», ‒ зазначив він.

Коментарі вимкнені.