Московський патріархат на Тернопільщині грубо порушує права віруючих і розпочинає нові гоніння на християн

Беручи до уваги волю більшості жителів села Катеринівка, Кременецького району, ще в червні 2015 року частина віруючих Московського Патріархату виявили бажання покинути підпорядкування чужоземній Церкві та стати членами Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

 Згідно волевиявлення парафіян, релігійна громада святого Георгія Побідоносця с. Катеринівка була включена до складу Кременецького благочиння УПЦ Київського Патріархату.
Актив громади, на чолі з настоятелем священиком Андрієм Ткачем, із перших днів відродженої в селі української Церкви робили все можливе, щоб перевести своє існування в правове поле. Певною проблемою для них стало не лише оформлення необхідних документів, але й право та можливість звершувати богослужіння в сільській святині. Упродовж тривалого часу громада звершувала відправи під відкритим небом – біля хреста чи місцевого пам’ятника загиблим воїнам. І лише після остаточного оформлення всіх документів, якими голова громада УПЦ Київського Патріархату отримала право звершувати богослужіння в церкві, віруючі Української Церкви заявили свої права на храм, оскільки він й так належав цим людям багато років: тут вони зростали фізично й духовно. Зауважмо, що з 202 жителів села 148 висловилися за своє членство саме в Київському Патріархаті. А тому, рішення про передачу храму саме українській Церкві було не лише законним, але й цілком логічним і вірним.
Звичайно, прецедент у Катеринівці не міг не викликати занепокоєння в Московському Патріархаті. Кожен новий випадок переходу парафії УПЦ МП  під святительський омофор Святійшого Філарета, Патріарха Київського та всієї Руси-України завжди викликав бурхливу реакцію, як у духовенства УПЦ, так і в представників різноманітних проросійських сил. Як відомо, останні дуже часто представляли вільний вибір громади за силове захоплення, шляхом шантажу та погроз. Неодноразово можна було почути, що місцева влада, у співпраці з духовенством Київського Патріархату та «Правим сектором», чинять збройні захоплення храмів «канонічної Церкви», чим грубо порушують права віруючих і розпочинають нові гоніння на християн. Насправді, все відбувається точно навпаки. Дуже часто самі парафіяни в пошуках захисту та підтримки, змушені звертатися до патріотичних організацій. Права віруючих порушуються тим, що українцям не залишають вибору, змушуючи відвідувати храми російської Церкви в Україні та молитися за своїх убивць і окупантів на чужій їм російські мові.
21 вересня 2015 року, отримавши дозвіл Голови обласної державної Адміністрації на право рівного та почергового користування храмом, віруючі Київського Патріархату зайшли в середину для звершення святкового богослужіння в день свята Різдва Пресвятої Богородиці.
На жодний діалог, і тим більш – на компроміс, віруючі МП не йдуть. Слід сказати, що для вирішення ситуації в селі нещодавно голова РДА викликав обидві громади для укладання мирової угоди, на яку віруючі МП не з’явились. Відтак, парафіяни української громади наважилися на відчайдушний крок – залишатися в храмі стільки, скільки це буде потрібно для остаточного вирішення ситуації.
За свідченням настоятеля, громада московського патріархату до цього заздалегідь готувалася. Вони не лише винесли з храму всі цінні речі, включно з Євхаристійним набором та іншим церковним начинням, але й запросили на свято кілька автобусів «тітушок» – молодиків спортивної статури, які, вочевидь, мали чи мають фізичним, силовим способом відсторонити з храму віруючих Київського Патріархату.
Керуючий архієрей, духовенство та миряни Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ Київського Патріархату, закликають усіх людей доброї волі до молитовної підтримки наших парафіян у с.Катеринівка.
За наявною інформацією, Московський Патріархат завіз у село близько 200 людей і нині намагається атакувати храм, де в ці хвилини забарикадувалася наша громада. Тільки завдяки втручанню Національної гвардії поки-що вдається уникнути бійки, але “гастролери” не збираються залишати село.
Просимо всіх небайдужих молитися за наших священиків і парафіян, які зараз перебувають в облозі.

 

Коментарі вимкнені.