За що кожен тернополянин несе відповідальність

20 вересня у приміщенні Фундації «Справа Патріярха Йосипа» відбулася зустріч із гостем з Німеччини, економістом, колишнім віце-мером німецького міста Трір (1989-1999 роках), автором книг, присвячених цінностям християнської демократії, доктором Норбертом Нойгаузом. На зустрічі ми говорили щодо теми «Мораль у політиці».

Головні меседжі, на які акцентував Норберт – це чесність, праця в спільнотах для створення різних проектів, не чекаючи допомоги держави. За словами політика, працюючи в різних сферах на перше місце не потрібно ставити матеріальне, тобто «Що я буду мати? Яку користь?», а старатись думати про моральне, тобто «Що я можу дати для людей? Як я можу використати свої таланти для того, щоб вони приносили хороший плід?»

Гість наголосив, що політика – це те, що торкається всіх нас, тому вона повинна бути справою декількох! Також нам потрібно пам’ятати, що в умовах демократії ми всі несемо відповідальність. І ця відповідальність по-перше, голосування на виборах за народних представників, по-друге, участь в публічних дискусіях, займатись роботою в спільнотах, союзах, соціальних закладах, в органах самоврядування.

Для себе я зрозумів, що ми повинні служити один одному, кожен, хто має більше можливостей чи талантів, повинен допомагати та ділитися з іншими людьми. І ми завжди, перед тим як щось робити, повинні поставити собі запитання: щоб зробив Ісус Христос на моєму місці, якби він вчинив?

Радий, що мав можливість бути присутнім на цій зустрічі та почерпнути для себе такі корисні думки.

Петро Кубів, Обнова

Коментарі вимкнені.