Михайло Гросуляк побудував славнозвісний «Ноїв ковчег» незаконно?

У редакцію газети «Вільне життя плюс» надійшов лист від представників Тернопільського міського клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун» із проханням допомогти розв’язати проблему, яка виникла після того, як їхнім сусідом стала «Самогонна рестарація «Ноїв ковчег». Члени клубу стурбовані таким сусідством, адже одна із будівель, яку орендує клуб і яка призначалася для потреб його членів, у тому числі й через втручання господаря «Самогонної рестарації» пана Михайла Гросуляка на межі руйнування. «Невже це будівництво — законне?» — запитують вони. Редакція вирішила розібратися у цій ситуації.

Незважаючи на те, що відповідно до вимог Земельного кодексу України парк «Топільче» відноситься до природно-заповідного фонду і є природоохоронною рекреаційною установою місцевого значення, на території парку в районі Тернопільського міського клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун» завершилося капітальне будівництво споруди «Самогонна рестарація «Ноїв ковчег», господарем якої є Михайло Гросуляк. Але згідно із генеральним планом, у будівлі, що на вулиці Живова, 17, яка належить клубу «Нептун», з часом планувалося побудувати сауну для любителів зимового плавання. Також мав бути побудований і туалет, згідно з проектом каналізаційні стоки із сауни мали йти до туалету. Тепер на тому місці, де мала бути вбиральня, красується «Ноїв ковчег». Відповідно до плану він мав відступити від будівлі «нептунівців» чотири метри, чого не зробив. Нині двері у роздягальню добре не відчиняються, бо заважає бруківка, покладена власником «Ноєвого ковчега». На місці котла, який мав би обігрівати приміщення, він без дозволів зробив туалет — вибив у стіні діру і так і залишив.

Члени клубу звернулися до міського голови Сергія Надала із запитанням: чи було рішення міської ради щодо виділення земельної ділянки під автостоянку біля «Самогонної рестарації»? Із міської ради була отримана відповідь, що пан Гросуляк впорядковує територію навколо клубу «Нептун» за небюджетні кошти. Проте очевидним є той факт, що під благоустроєм території клубу — не що інше, як будівництво автостоянки.

Через офіційні інстанції ми намагалися отримати відповіді на запитання: «Чи відомо Тернопільській міській та обласній радам про будівництво «Ноєвого ковчега»?, «Чи надавався міською радою дозвіл на розробку проектної документації на це будівництво. Якщо так, то кому?» Також ми поцікавилися у Держземагентстві України в Тернопільській області про те, яким чином була надана під будівництво цього об’єкта земельна ділянка із земель природно-заповідного фонду, який вид землекористування для неї встановлений — наявність договору, його виду (оренда, постійне користування тощо), площа земельної ділянки, її кадастровий номер, поштова адреса будівництва, коли площа будівництва (земельна ділянка) була винесена на місцевості в натуру, наявність межових знаків, у кого вони зберігаються. На ці численні запитання ми так і не змогли отримати відповіді, адже вона від Держземагентства так і не надійшла.

Світлана НАКОНЕЧНА, Вільне Життя

-1 thoughts on “Михайло Гросуляк побудував славнозвісний «Ноїв ковчег» незаконно?

 • 11:38 | 11.12.2012 о 11:38
  Permalink

  Ваші статті хоч би хтось вичитував – помилка на помилці…

  • 11:43 | 11.12.2012 о 11:43
   Permalink

   А ви суть зрозуміли? Чи якість написання важливіша за зміст?

   • 11:56 | 11.12.2012 о 11:56
    Permalink

    та який зміст??? одностороннє висвітлення проблеми. Писарі пробували звернутись за коментарями до самого Гросуляка?

    • 12:17 | 11.12.2012 о 12:17
     Permalink

     аа… то у нас тепер все вирішують підприємці… чи є у них право чи ні. все зрозуміло… а ми тут все на Надала женемо…

 • 13:29 | 11.12.2012 о 13:29
  Permalink

  Колись перед Млином теж стояв невиликий магазин,підприємця з села Біла …. Ця споруда ну дуже сильно заважала пану Михайлу. Тепер там стоїть вагон,а магазин зник ….
  п.с. Виживає сильніший …. І це нормально,бо так заведено в природі !

Коментарі вимкнені.