На два дні онкодиспансер відкриває свої двері для обстеження жінок
20-21 жовтня у Тернопільському обласному онкологічному диспансері в рамках заходів до Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози проходитимуть дні відкритих дверей. Усі бажаючі жінки зможуть без направлення пройти огляд у лікаря-мамолога та при необхідності додаткові обстеження. Прийом пацієнтів буде здійснюватися в кабінетах № 9, 16 та 17.
«За останні роки рак молочної залози вийшов на перше місце серед усіх онкологічних захворювань у жінок і з тих пір утримує сумне лідерство. Постійні стреси, несприятливі умови навколишнього середовища, гормональні порушення негативно впливають на здоров’я жінки та підвищують ризик захворіти на рак молочної залози. Регулярне самообстеження молочних залоз та візит до лікаря-мамолога дають можливість вчасно виявити і пролікувати захворювання. Потрібно берегти своє здоров’я та пам’ятати, що профілактика рятує життя», – зазначив гловний лікар КУТОР «ТОКОД», головний позаштатний спеціаліст-онколог,
заслужений лікар України д.м.н. Л.В. Шкробот.
Щоб виявити недугу на ранній стадії, жінка вже після 20 років має проводити регулярне самостійне обстеження.
Самодіагностика – найкращий спосіб контролю над можливими змінами в молочних залозах, це проста процедура, яка займає не більше півгодини і яку слід проводити тільки 1 раз в місяць. Тривожно ощупувати себе кожен день однозначно не варто, оскільки різницю у можливих змінах виявити при частому обстеженні важче. Огляд молочних залоз слід проводити на 7-10 день менструального циклу. Щоб зручніше, легше і результативніше була самодіагностика, необхідно вести щоденник, де записувати свої спостереження, все підозріле і незвичайне. Найчастіше саме сама жінка виявляє у себе перші ознаки раку грудей.
Найбільш небезпечними періодами ризику захворювання раком молочної залози фахівці вважають 45-50 і 55-60 років. Але цей вид онкологічної пухлини нестримно молодіє, тому настороженість відносно захворювання повинна існувати у будь-якому віці!
Ознаки раку молочних залоз:
– Наявність ущільнень, припухлості в молочній залозі, на соску.
– Деформація форми грудей, зміна обрисів або структури залози.
– Втягнення соска, наявність жовтих або кров’янистих виділень із соска.
– Біль і неприємні відчуття в одній з грудей.
– Шкіра грудей в одному місці може втягуватися або зморщуватися, лущитися.
– У положенні піднятої руки може з’явитися ямочка на невеликій ділянці шкіри.
– Збільшення пахвових лімфатичних вузлів, припухлість плеча і пахвової тканини.
При виявленні яких-небудь змін в грудях, не варто панікувати, оскільки понад 50% жінок мають різні зміни в молочних залозах і не факт, що це є 100% онкологічним процесом. При підозрілих перших ознаках пухлин грудей слід негайно звернутися в спеціалізовану клініку для уточнення діагнозу.
Уважне ставлення до свого здоров’я, довіра лікарю покращить успіхи в швидкому одужанню. Ваша пильність може спасти Ваше життя. Ранній діагноз веде до більш ефективного лікування і кращих перспектив для виздоровлення.
Самодіагностика дуже важлива для своєчасного виявлення різних порушень у жіночому організмі, ознаків раку молочних залоз, причому це робити і не складно, і не довго. Якщо порівняно з попереднім оглядом жінка виявила підозрілі ділянки в молочних залозах, не слід відкладати візит до фахівця. Мамолог або гінеколог може диференціювати «знахідку», визначити, уточнити діагноз, направити пацієнтку на додаткові обстеження.
Коментарі вимкнені.