На місці «Калинового бескиду» буде новий бульвар

На місці «Калинового бескиду» – новий бульвар. Принаймні, цього хочуть мешканці довколишніх багатоповерхівок. 30 липня там встановили скульптуру Богородиці. Місцеві активісти кажуть – Матір Божа повинна стати символом перемоги. У свій час, розповідають люди, не дали замість бульвару зробити дорогу.

Наталія Сиротюк, місцева активістка: «Це все почалося на саме свято Благовіщення, боротьба з цим бульваром. На саме Благовіщення 2013 року цей бульвар був освячений. І на Благовіщення цього року, 2014, прийшла назва. Цей бульвар буде називатися «Єдності і любові».

Постамент обійшовся активістам в 95 тисяч гривень. Гроші на пам’ятник, розповідає Наталія Сиротюк, збирали по церквах. Долучалися до збору коштів також мешканці та підприємці. Люди, які проживають у довколишніх будинках, ідею облагородження цього місця – підтримують.

Стефанія: «Обов’язково. Діти тут ходять, собаки бігають. Знаєте, то святе місце буде, так що його треба робити».

Планів у місцевих – ще багато. За словами Наталії Сиротюк, підпірну стінку мають намір перемурувати і зверху вкрити гранітом. Із цього ж матеріалу хочуть зробити і бруківку. А ще – встановити лавочки, світильники, і навіть – зробити фонтан.

Наталія Сиротюк, місцева активістка: «Це буде як парк, буде відпочинкова зона. Тут будуть лавки стояти. Це все офіційно. Розумієте, нам впирається в кошти».

Без фонтану, каже Наталя Сиротюк, на все задумане буде потрібно близько півмільйона гривень. Втім, в міському бюджеті на це кошти не передбаченні. Відтак, активісти закликають допомогти грошима усіх небайдужих.

Ірина Худобá, ІНТБ

Коментарі вимкнені.