На набережній Тернополя вшанували Київського князя

27 липня,  на набережній Тернопільського ставу, відбулося освячення води з нагоди дня пам’яті рівноапостольного і великого князя Київського Володимира. Тернополяни зібралися біля біля пам’ятного хреста встановленого на честь хрещення Київської – Руси України.
На запрошення влади міста участь в молебні взяв архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор та духовенство традиційних конфесій м. Тернополя.
Хрещення Київської – Руси України – переломний момент в історії нашої держави. Цьогоріч ми відзначаємо 1026-ту річницю від того дня, коли християнство змінило хід  історії людства, здійснивши кардинальний поворот у світосприйнятті, самоідентифікаціі, як окремої людини, так і цілих держав.
«Віра – основа життя та спасіння, – звернувся владика Нестор до усіх присутніх. Потрібно пам’ятати про дату та символізм навернення нашого народу до християнства. Не забуваймо запитувати себе: «Чи були у нас зараз саме наші,  українські традиції, культура»?, «Що б залишилося у нас, якщо забрати християнство»? Завдяки прийняттю Володимиром рішення про навернення до християнства ми уникнули  великої ймовірності, що наш народ асимілювався б з іншими, втративши пам’ять про свої витоки та історію.
З нами Бог та Україна. Не забуваймо жити з Богом у серці. Віра та любов допоможе нам перемогти внутрішніх та зовнішніх ворогів. І нехай з молитвами Володимира перебуває з нами і благословення його», – підсумував владика Нестор.
На молебні були присутні представники влади міста та області, зокрема голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк та Тернопільський міський голова Сергій Надал.
Події мають властивість повторюватися: ті ж самі характери, схожі ситуації, реакції та вибір, який призводить до однакового результату. Вміння оглянутися назад, проаналізувати, вивчити, зрозуміти минуле, іноді, допомагає налагодити теперішнє та зробити кращим майбутнє. Знаючи історію та характери, які її творили, можна навчитися аналізувати й сучасну духовну, культурну, політичну ситуації в державі, що допоможе кожній людині бути свідомим та обізнаним громадянином.
Ірина СКОРОБОГАТА, прес-служба Тернопільської єпархії

Коментарі вимкнені.