На що готові тернополяни у час кризи?

Соціологи з’ясували, що робитимуть українці, якщо виникне потреба в грошах.

Більша частина українців в разі нестачі грошей на життя збираються шукати додаткову роботу, рідше – готові змінити її на нову, більш високооплачувану. Значна частина громадян згодна “затягнути пояси” – від 17% до 33% залежно від класу, до якого відносяться (нижчий, середній або вищий). При цьому, чим бідніша людина, зокрема, це стосується пенсіонерів, – тим більше вони готові обмежувати свої потреби. На допомогу держави у разі втрати роботи розраховує лише 1% українців.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова, які є в розпорядженні ZN.UA.

Хто і як буде шукати роботу в разі її втрати

Як зазначають у Центрі Разумкова, в ситуації, якщо дохід не дозволяє задовольнити потреби сім’ї, 40% представників “ядра” середнього класу будуть схильні шукати додаткову роботу (це більше, ніж в будь-якій з аналізованих груп), 18% схильні в такому разі шукати іншу роботу, 17% – знизити потреби.

Лише 6% готові вимагати у керівництва підвищення зарплати, 6% – заснувати власний бізнес, 3% емігрувати, ще менше – вимагати допомоги від держави (1%), вдатися до політичних форм протесту (1%), добувати гроші, порушуючи закон (1%).

Представники периферії середнього класу найчастіше готові шукати додаткову роботу (32%), знизити потреби (23%), шукати іншу роботу (16%).

Представники нижчого класу (серед яких 45% складають пенсіонери) часто готові знизити потреби (33%), шукати додаткову (22%) або іншу (13%) роботу. Працюючі представники нижчого класу частіше схильні шукати додаткову (34%) або іншу (21%) роботу, а також знизити потреби (21%).

Представники вищого класу – шукати додаткову роботу (23%), знизити потреби (19%), заснувати власний бізнес (16%).

Центр Разумкова проводив масове репрезентативне соціологічне опитування громадян України, а також групові інтерв’ю (фокус-групи) 26 вересня -10 жовтня 2014. Було опитано 10054 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 1% з імовірністю 0,95. Дослідження здійснено за фінансової підтримки уряду Канади.

За матеріалами: http://zn.ua/

Коментарі вимкнені.