На свято куті до файного міста з’їхалися з усієї Тернопільщини (фото)

У Тернополі встановили черговий рекорд – на Театральному майдані роздали за декілька годин 1300 літрів куті. Тернополян на масове дійство прийшло чимало, адже навіть до окремих будиночків, у яких культуру представляли кожний район, добратися було важко.

Тернополянам безкоштовно роздавали не тільки кутю, а й м’ясні страви та навіть запечену гуску. Коли місцеві жителі частувалися – їх розважали вертепні колективи із традиційними персонажами жидами, сурами та навіть чортиками. Для найбільшої в країні порції куті на приготування використали 300 кг пшениці, 50 кг меду, 50 кг маку, 50 кг горіхів, 30 кг родзинок, 30 кілограмів цукру.

А факт встановлення рекорду зафіксувала представник Книги рекордів України – співачка, учасниця другого сезону вокального проекту “Голос країни” Уляна Воробей.
Вона й вручила голові Тернопільської обласної державної адміністрації Валентину Хоптяну сертифікат, який засвідчує встановлення рекорду України в категорії «Кулінарія, розміри».
«Опис досягнення: 9 січня 2013 року у м. Тернопіль у рамках обласного свята зимового календарно-обрядового фольклору «Нова радість стала» було започатковано фестиваль Різдвяної куті. Окремим і центральним елементом фестивалю стала найбільша в Україні макітра з кутею на 1300 літрів. Місце фіксації рекорду: Україна, м.Тернопіль. Дата: 9 січня 2013 року. Диплом підтверджує факт реєстрації досягнення, як рекорду України і виступає свідченням загального визнання», – зазначено в документі.

Також в рамках його проведення відбувся конкурс різдвяних зірок, з якими з давніх-давен гурти колядників ходили від хати до хати, прославляючи Різдво.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.