На Тернопіллі введено карантин

Розпорядженням голови районної державної адміністрації введено карантин по золотистій картопляній нематоді в Тернопільській області, пише ukragro.org.

У селі Шумбар в Тернопільській області введено карантин на площі 14 га у зв’язку з золотистою картопляною нематодою. Заборонено вивозити урожай за межі карантинної зони. Надалі тут будуть використовуватися нематодостійкі сорти картоплі, а вирощена картопля піде на продовольчі цілі.

Довідка “Погляду”

Золотиста картопляна цистоутворююча нематода — вузькоспеціалізований вид, який паразитує на коренях картоплі і томатів, уражує інші рослини з родини пасльонові.

Картопляна нематода особливо значної шкоди завдає на присадибних ділянках і на полях із скороченою спеціалізованою сівозміною, де картопля вирощується беззмінно або повертається на попереднє місце на другий-третій рік. Втрати врожаю можуть складати 30-80 %. Крім прямих втрат, є втрати, що зумовлені забороною або обмеженням перевезення продукції із зон зараження, оскільки картопляна цистоутворююча нематода є об’єктом зовнішнього та внутрішнього карантину.

Карантинні заходи:

  • забороняється ввезення зараженого садивного матеріалу і ґрунту з регіонів розповсюдження захворювання;
  • карантинний огляд та лабораторна експертиза;
  • обстеження посадок картоплі у період вегетації для виявлення захворювання;
  • запровадження особливого карантинного режиму;
  • вивезення продукції рослинного походження з ураженої зони при дотриманні встановлених вимог.

Агротехнічні заходи:

  • використання в сівозміні культур, що не уражуються (бобові, зернові, технічні культури, багаторічні трави);
  • заміна сприйнятливих сортів картоплі на стійкі: Доброчин, Пролісок, Берегиня, Водограй, Слов’янка, Молодіжна, Західна.

Коментарі вимкнені.