Лялька з Тернополя перемогла у Києві

На ІІ-му Всеукраїнському конкурсі мотанки лялька «Гуцулочка» майстрині з Тернополя Людмили Павлової стала переможницею у номінації «Сучасна лялька в українському народному вбранні».

Урочистості відбулися 7 липня у Музеї іграшки, що у Києві, на Кловському узвозі. повідомляє “Номер один”.

Усього було надіслано 60 іграшок, але мотанка «Гуцулочка» у своєму чорному сердаку, теракотовій запасці запала в серце і причарувала журі, зворушила навіть гуцульських рукодільниць!

– Музей іграшок – це унікальна скарбниця, тому я вирішила подарувати їм свою мотанку, – зізналась щаслива народна майстриня Людмила Павлова.

На виготовлення однієї роботи витрачається щонайменше місяць, зізналася співрозмовниця. Причому для неї головне не сама мотанка, а до дрібниці відтворений одяг: щоб вишивка, тканина і навіть крій одягу відповідали традиціям краю. Також одяг прикрашають вив’язані гачком мережива, бісероплетіння і навіть гаптування. Відтак кожна виготовлена пані Людмилою лялька є втіленням автентичності українського національного костюма, такою собі міні-енциклопедією історії та традицій відповідного регіону. Сьогодні її унікальна колекція вже налічую понад 20 ляльок-мотанок.

Коментарі вимкнені.