На Тернопільщині коровам вмикають музику, аби краще доїлись
Тваринництво в аграрній Тернопільщині на особливому рахунку, каже обласна влада. Після багатьох років падіння торік вдалося призупинити скорочення в області поголів’я великої рогатої худоби. На 6,5% зросло виробництво молока на Тернопільщині в першому півріччі цього року порівняно із відповідним періодом торік.
За пів року в області його виробили майже 203 тисячі тонн. При цьому у сільськогосподарських підприємствах з цієї кількості – менше, як 22 тисячі тонн. Зводячи високотехнологічні тваринницькі комплекси, аби надої зростали, аграрії створюють для корів комфортні умови.
У тваринницькому комплексі села Соколів Бучацького району корови у корівнику не прив’язані. Кожна має своє стійло, де підстилку змінюють щодня. Породіллі – на вулиці у тіньку – щоб відпочити від бетонної підлоги.
– Саме головне для того, щоб корова давала молоко – створити їй максимальний комфорт. Тобто, корова – та сама жінка, вона любить зручні умови, комфортне проживання. Вона любить зручні умови, і вентиляцію, вона хоче доїтися в комфортних умовах, вона хоче відпочивати в комфортних умовах. І якщо господарства не акцентують увагу на комфорті корів, а тільки всі гроші вкладають у годівлю – то вони не отримають того результату, – ділиться секретом Борис Рудюк, заступник директора з тваринництва ТзОВ “Бучачагрохлібпром”.
Щоб корові було зручно ходити, їй двічі на рік роблять педикюр – шліфувальною машинкою видаляють відрослі частини копит. Під час доїння – вмикають музику, щоб корови розслабились та віддали більше молока. На всіх пунктах виробництва – відеонагляд.
– Ми контролюємо, чи досить бережно обходяться наші погоничі з коровами, коли подають. Чи не підганяють, чи не хамлять корові. Корова, яка отримала стрес під час підганяння в доїльний зал, вона молока вам вже того не віддасть, – розказує Борис Рудюк.
Новонароджених телят біля породіллі залишають на добу, щоб у них залишався візуальний контакт із мамою. Потім телят переселяють в індивідуальні бокси, щоб вони не заважали рости одне одному. Теличку вирощують так, щоб вона була підтягнута, не жиріла та мала довгі і стрункі ноги – тоді вона не хворітиме та даватиме багато молока. Завдяки тому, що корови почувають себе комфортно, у Соколові, кажуть, надої зросли.
– На сьогоднішній день ми вийшли двадцять дві літри на корову, двадцять три-двадцять дві літри на корову продуктивності, хороше відтворення стада. Тварини всі здорові, нагодовані, і тварини дають молоко найвищої якості, – каже Петро Гадз, голова спостережної ради ТзОВ “Бучачагрохлібпром”.
ТВ-4
Коментарі вимкнені.