На Тернопільщині масово прощаються з “червоним” документом

18 жовтня цього року вступив в силу зміни до статті 5 Шенгенського прикордонного кодексу, згідно з якими іноземці, які перебувають на території однієї з країн Шенгенської угоди з візою чи дозволом на перебування та закордонним паспортом, який був виданий більше десяти років тому, не матимуть більше права перебувати з таким закордонним паспортом на території інших країн Шенгенської угоди. Дозволено буде лише транзитне перебування в напрямку країни-члена Шенгенської угоди, яка видала цю візу чи дозвіл на перебування.

Від коли вступив закон у силу в Тернопільський «Паспортний сервіс» звернулись близько півсотні громадян, аби змінити паспорт старого зразка червоного кольору на сучасніший з синьою палітуркою.

Пані Люба родом з Гусятинщини. Вже 15 років жінка живе і працює в Італії. Додому приїжджає не часто. Навідати стареньких батьків. Цього разу повертаючись на Україну, жінка спостерігала прикрий інцидент, як одну з пасажирок на угорському кордоні, з «червоним» паспортом у руках, висадили з автобуса.

«Не знаю, чи були у тої жінки інші проблеми з законом, чи може той паспорт був задавнений, але я так ризикувати боюся», – каже пані Люба.

Хоч «червоний» паспорт пані Люби виданий у 2007 дійсний ще 5 років, жінка вирішила з ним попрощатися. Подавати документи на виготовлення нового закордонного паспорта вирішила у Тернопільське Державне підприємство “Документ”. Тому, що тут  працюють з усіма громадянами незалежно від місця прописки, пояснює жінка. А в Гусятині вже кілька років немає де виготовити закордонного паспорта. Якість запропонованих послуг оцінила одразу.

«Я прийшла з самого ранку. До мене вийшла працівниця сервісу. Дуже приємна. Все мені пояснила. Я підготувала документи. Виготовлятиму терміновий паспорт, бо запізнююсь з виїздом. Сьогодні документи приймуть.»

Тернополянка пані Галина, червоний паспорт, якої дійсний ще три роки, теж вирішила замінити його на новіший. Жінка часто їздить за кордон користуючись «шопінг візою». Та от зміни,  які були внесені до Шенгенського прикордонного кодексу, тепер забороняють їй циркулювати між країнами Євросоюзу зі старим паспортом. З 18 жовтня цього року – констатує жінка, –  власнику паспорта старого зразка, дозволено лише транзитне перебування в напрямку країни-члена Шенгенської угоди, яка видала візу чи дозвіл на перебування. Тож, походити по крамницях інших держав з її паспортом вже не вдалося. Тому,  тернополянка прийшла записатись на чергу у «Паспортний сервіс»  для виготовлення документа нового зразка.

Знаходиться Державне підприємство “Документ” за адресою м. Тернопіль, вул. Руська 17. Документи приймаються з 9 до 16 години.

 

Коментарі вимкнені.