На Тернопільщині підлітків судили десять раз

За минулий рік питома вага кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участю залишається незначною – 4,5 %. Підлітками не скоювалися вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, вимагання та кримінальні правопорушення, пов’язані зі збутом наркотичних засобів. Основну частку у структурі дитячої злочинності становлять кримінальні правопорушення проти власності.

Прокурорами більш широко застосовуються до підлітків альтернативні триманню під вартою запобіжні заходи: особисте зобов’язання, домашній арешт, передача під нагляд батьків.

У кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх прокурорами направлено до суду 9 обвинувальних актів з угодами про примирення та 1 угоду про визнання винуватості. Усі угоди затверджено вироками суду.

Окрім того, прокурорами вжито заходів до гуманізації кримінальної відповідальності неповнолітніх: до суду скеровано 3 клопотання про застосування до неповнолітніх, які досягли віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру та 4 клопотання про звільнення підлітків від кримінальної відповідальності, у зв’язку з передачею на поруки.

Коментарі вимкнені.