На Тернопільщині відкрили найбільший в Україні пам’ятник «Небесній сотні»

32 квадратних метри – саме такою є площа меморіального комплексу про трагічні події на Майдані, який відкрили у смт. Козова (Тернопільщина). До комплексу увійшли майданчик для дітей, фонтан, лавки загальною довжиною 80 метрів, які були встановлені на прицерковній території парафії УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці ще 24 серпня, з нагоди Дня Незалежності України.

Ключовий і останній об’єкт комплексу – стела героям «Небесної сотні» і війни на Сході України – була освячена митрополитом і архиєпископом Тернопільсько-Зборівським УГКЦ кир Василієм Семенюком 19 жовтня, у день, коли парафія святкувала своє 120-тиліття.

Ця стела має виховне значення для майбутніх поколінь, – розповідає сотрудник парафії о. Василь Баглей. – Наші діти повинні розуміти, що мирне небо над головою коштує крові людської… Слово «пам’ятник» етимологічно походить від слова «пам’ять», «пам’ятати». Великий мислитель античного світу Марк Аврелій каже, що мертвим не треба пам’ятників – живим треба пам’ятники, щоб їхні серця не зачерствіли. Цей пам’ятник для нас, живих. Я звертаюся до всіх – дорогі державні мужі, в кожному рішенні, яке будете приймати в житті, згадайте очі батька чий син поліг за Україну, звертаюся до батька чи матері, які приведуть дітей, сюди на дитячий майданчик, підійдіть спочатку до стели і помоліться за полеглих за Україну».

Меморіальний комплекс споруджено на кошти жертводавців і вірних парафії та з ініціативи і задуму пароха храму о. Михайла Забанджали та о. Василя Баглея. Над самою стелою працював скульптор Олексій Ласкевич 5 місяців. Він спільно зі своїм товаришем Романом Домашичем намагалися передати драматизм Майданівських подій.

«Основний задум – зобразити героїв «Небесної сотні» у силуетах, – наголосив скульптор. – Вони наче вирвані з серця України. Збоку зображені ангели-охоронці. Один спустився, щоб втішити тих, що плачуть досі, інший зі стягом – підтримує Україну. Також ми зобразили дівчину, вона – символ матерів, коханих, які досі сумують за найдорожчими». У центрі стели Богородиця, яка своїми покровом огортає Україну, тут також атрибути Майдану: шини, щит, каски.

В урочистій події взяли участь священики Козівського, Козлівського деканатів та вихідці з Козови. Архиєпископ Василій очолив Святу Літургію, на яку зібралося чимало вірних. Архиєрей вручив подячні грамоти священикам парафії, доброчинцям і меценатам, дякував кожному, хто долучився до спорудження комплексу. У пастирському слові владика закликав людей до солідарності, жертовності та молитви.

Коментарі вимкнені.